Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria od nokii - ŚRODKOWY PIN

20 Wrz 2012 15:02 8472 18
  • Poziom 19  
    Witam. Od czego jest środkowy pin w bateriach od nokii?
    Wiem że po bokach jest plus i minus a od czego jest środkowy pin?

Baterię chcę użyć do latarki. Czy środkowy pin jest potrzebny przy ładowaniu baterii lub używaniu jej w latarce?
  • Poziom 31  
    Nie do końca, nowe baterie nokii mają + i - obok siebie, natomiast dodatkowy wolny pin to BSI.
  • Poziom 31  
    tino2003 napisał:
    rekordgsm napisał:
    Nie do końca, nowe baterie nokii

On nie pisał jaką ma baterię, nową czy starszą.

Jeżeli starsza np. typu BL-4C to skrajne styki będzie +/- ;)

Oczywiście się z tym zgadzam, tylko to wyglądało w poście autora jako uogólnienie, jakoby wszystkie baterie nokii tak miały. Temat chyba do zamknięcia. :)
  • Poziom 33  
    Najłatwiej będzie wziąść miernik do ręki i sprawdzić :) baterie możesz ładować normalnie, ale najlepiej w takim telefonie z którego przechodzi, bo telefon posiada układ ładowania.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Reasumując do ładowania jakotakiego potrzebny jest tylko + i - tak się dzieje gdy ładuje się baterię 3pinową poza telefonem chociażby w ładowarce uniwersalnej.
  • Poziom 33  
    Sam czasem korzystam z baterii od nokii w moich 'wynalazkacg' ale do dziś ładuje ją zawsze w nokii :)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zrobiłem sobie dawno latarkę diodową zasilaną starym akumulatorem z telefonu. Akumulator ładuję pierwszym lepszym zasilaczem do ładowania komórek jedynie całość zasilania przepuszczam przez elektronikę ze starej baterii Sony. Chodzi o kontrolę końcowego napięcia ładowania, które dla Li on ów nie powinno przekroczyć 4,2V.W akumulatorku wykorzystuję jedynie styki + i -
  • Poziom 19  
    Czyli mogę ładować baterię poza telefonem. I o to mi chodziło. Czyli podsumowując mogę ładować baterię używając jedynie pinów plus i minus tak żeby nie wyciągać jej z mojego wynalazku :)
    Bateria rzeczywiście bl-4c nie pisałem tego bo uważałem ,że to było mało istotne.
    A do czego służy pin BSI?
  • Poziom 38  
    BSI służy do kontroli ładowania. Używa się go po to, żeby bateria się nie przegrzała, bo może zrobić bum.
  • Poziom 19  
    Rozumiem :)
    Mogę też kontrolować czas ładowania ręcznie. Ile taka bateria może ładować się standardową ładowarką bez użycia pinu BSI? :)
  • Poziom 31  
    dzony92 napisał:
    Rozumiem :)
    Mogę też kontrolować czas ładowania ręcznie. Ile taka bateria może ładować się standardową ładowarką bez użycia pinu BSI? :)

Co to znaczy standardowa ładowarka?
  • Poziom 19  
    Od Nokii. 5v, 350mA. Jaki może być czas ładowania poza telefonem?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zobacz jaką pojemność ma bateria i oblicz, jeśli masz 860mAh to +- 2,5h
  • Poziom 19  
    Które piny są od "plusa" i od "minusa" gdy podłączy się ładowarkę do gniazda?
    Element jest wymontowany z nokii 3410 (bateria BLC-2)

Bateria od nokii - ŚRODKOWY PIN
  • Poziom 19  
    Dzięki wielkie :)
    A na górnym obrazku pierwszy od lewej to minus a drugi od lewej to plus, zgadza się?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zgadza się
  • Poziom 19  
    Już wszystko wiem :)
    Wielkie dzięki :)