Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator sie rozładowuje na postoju bierze 3A

20 Wrz 2012 16:48 2664 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie ,kupiłem córce auto i od pewnego czasu akumulator sie rozładowuje na postoju,bierze 3A sam sprawdzałem
    wyjołem beziecznik z autoalarmu to spadło d 2.5A
    wyjołem bezpiecznik z elektrycznej pompy wodnej spadło do 0,7A
    co moze roszłądowywac akumulator ,bede bardzo wdzieczny za pomoc

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. S.
  • Poziom 36  
    Autko zdalnie sterowane, jak mniemam?

Kolega nowy, więc powiem wprost - należy napisać więcej konkretów, w tym model samochodu (może chodzi o ciężarowy?), wyposażenie, silnik, itp.

3 Ampery to faktycznie niemało, ale jeśli jesteś pewien, że nic nie hałasuje jakby pracowało (np. pompa), to może coś się nagrzewa? Autoalarm 500mA to chyba też zbyt dużo, poważna sprawa z pompą, może przekaźnik się skleił... Ale 0.7A to nadal za dużo.

Poza tym pisze się "wyjąłem" ;-)

Pozdrawiam.

Dodano po 11 [sekundy]:

Radio firmowe?
  • Poziom 2  
    AUDI TT1.8 2000rok radio firmowe,nowy akumulator
  • Poziom 13  
    A jak z ładowaniem ,zdarza się że alternator pobiera odłącz plus od niego i sprawdz.
  • Poziom 2  
    Odłączyłem ten najgrubszy kabelek z+ i zero poboru A,czyli alternator?da sie cos samemu zrobic?bo jak znam zycie to mechanik wymieni go niby na nowy,moze samemu da sie usunąc zwarcie?A jak to diody wzbudzenia to chyba sa w srodku nie pomierze ich ,narazie leze
    dziekuje wszystkim za porady czekam na dalsze ,pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Diody do sprawdzenia, wyjac alternator, wylutowac i sprawdzac po kolei kazda sztuke ;) Mozesz tez to sprawdzic na pracujacym silniku oscyloskopem jesli masz, awaria diody wyjdzie na monitorze.

A jak laduje alternator, napiecie ladowania pod obciazeniem?