Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD Vectra 3830CD + Emtec movie cube V800H + telewizor

morganu 20 Wrz 2012 20:13 2358 0
  • #1 20 Wrz 2012 20:13
    morganu
    Poziom 1  

Witam,
    Planuję zakup odtwarzacza multimediów/nagrywarki Emtec movie cube V800H i podłączenia go do dekodera HD Vectry 3830CD i telewizora (Sharp-32LE700E), tak, abym mógł nagrywać programy odbierane przez dekoder na dysk twardy Emteca i oglądać je potem na przykład na komputerze. W instrukcji movie cube jest napisane, że można do niego podłączyć dekoder telewizji cyfrowej za pomocą wejścia composite (A/V) (poza antenowym jest to jedyne złącze wejściowe do movie cube). Wg instrukcji movie cube można połączyć z telewizorem złączem component, composite lub hdmi. Więc jeśli dobrze rozumiem idąc za instrukcją schemat byłby następujący: antena -> dekoder vectra -> kabel composite -> movie cube V800H -> kabel hdmi/component/composite -> telewizor. Nasuwa mi się szereg pytań:
    1. Czy jest to dobry tok rozumowania i ktoś już próbował takiego połączenia?
    2. Czy movie cube będzie w stanie odebrać sygnał z dekodera i zapisać go na swoim dysku twardym?
    3. Czy po podłączeniu do dekodera będzie wystarczało zaprogramowanie nagrywania z pilota movie cube (tzn. czy będzie konieczne ręczne ustawianie żądanego kanału na dekoderze, czy wystarczy tylko pozostawić dekoder włączony i movie cube poradzi sobie z wyborem kanału)?
    4. Rozumiem, że jeśli połączę dekoder z nagrywarką kablem composite, to raczej nie należy sie spodziewać oszałamiającej jakości obrazu?
    5. Czy mogę dodatkowo pozostawić obecne bezpośrednie połączenie dekodera z TV za pomocą kabla HDMI tak, aby móc oglądać telewizję kablową wtedy, gdy movie cube jest wyłączony?
    6. Czy format, w którym będzie zapisany program, mimo przepuszczenia sygnału przez dekoder kablówki będzie strawny dla odtwarzacza i urządzeń zewnętrznych (np. komputera)?

Zdecydowałem się na poszukiwanie odtwarzacza multimediów jako stacjonarnej nagrywarki, bo niestety nagrywarki DVD z twardym dyskiem nie umożliwiają kopiowania nagranych transmisji telewizyjnych na zewnętrzny dysk twardy (można kopiować filmy zrzucone wcześniej z zewnętrznego nośnika, a także zdjęcia i muzykę), a nagrywanie i przechowywanie płyt DVD jest dość uciążliwe na dłuższą metę...

Nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat na żadnym forum, stąd moje pytania. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że mimowolnie nie powielam wątków poruszanych już na tym forum.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME