Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder HD Vectra 3830CD + Emtec movie cube V800H + telewizor

morganu 20 Sep 2012 20:13 3876 0
IGE-XAO
    morganu
    Level 1  
    Witam,
    Planuję zakup odtwarzacza multimediów/nagrywarki Emtec movie cube V800H i podłączenia go do dekodera HD Vectry 3830CD i telewizora (Sharp-32LE700E), tak, abym mógł nagrywać programy odbierane przez dekoder na dysk twardy Emteca i oglądać je potem na przykład na komputerze. W instrukcji movie cube jest napisane, że można do niego podłączyć dekoder telewizji cyfrowej za pomocą wejścia composite (A/V) (poza antenowym jest to jedyne złącze wejściowe do movie cube). Wg instrukcji movie cube można połączyć z telewizorem złączem component, composite lub hdmi. Więc jeśli dobrze rozumiem idąc za instrukcją schemat byłby następujący: antena -> dekoder vectra -> kabel composite -> movie cube V800H -> kabel hdmi/component/composite -> telewizor. Nasuwa mi się szereg pytań:
    1. Czy jest to dobry tok rozumowania i ktoś już próbował takiego połączenia?
    2. Czy movie cube będzie w stanie odebrać sygnał z dekodera i zapisać go na swoim dysku twardym?
    3. Czy po podłączeniu do dekodera będzie wystarczało zaprogramowanie nagrywania z pilota movie cube (tzn. czy będzie konieczne ręczne ustawianie żądanego kanału na dekoderze, czy wystarczy tylko pozostawić dekoder włączony i movie cube poradzi sobie z wyborem kanału)?
    4. Rozumiem, że jeśli połączę dekoder z nagrywarką kablem composite, to raczej nie należy sie spodziewać oszałamiającej jakości obrazu?
    5. Czy mogę dodatkowo pozostawić obecne bezpośrednie połączenie dekodera z TV za pomocą kabla HDMI tak, aby móc oglądać telewizję kablową wtedy, gdy movie cube jest wyłączony?
    6. Czy format, w którym będzie zapisany program, mimo przepuszczenia sygnału przez dekoder kablówki będzie strawny dla odtwarzacza i urządzeń zewnętrznych (np. komputera)?

Zdecydowałem się na poszukiwanie odtwarzacza multimediów jako stacjonarnej nagrywarki, bo niestety nagrywarki DVD z twardym dyskiem nie umożliwiają kopiowania nagranych transmisji telewizyjnych na zewnętrzny dysk twardy (można kopiować filmy zrzucone wcześniej z zewnętrznego nośnika, a także zdjęcia i muzykę), a nagrywanie i przechowywanie płyt DVD jest dość uciążliwe na dłuższą metę...

Nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat na żadnym forum, stąd moje pytania. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że mimowolnie nie powielam wątków poruszanych już na tym forum.
  • IGE-XAO