Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Proel Pc255 nie słychać dzwieku domofonu

GMarcus 20 Wrz 2012 21:26 8190 14
  • #1 20 Wrz 2012 21:26
    GMarcus
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z domofonem Unifon Proel PC255 a mianowicie nie słychać sygnału jak ktos dzwoni spod klatki. jak uniose słuchawę to słychać sygnał bardzo cicho w słuchawce. Co zrobić żeby zaczał ten sprzęt działać prawidłowo?

• #2 21 Wrz 2012 00:23
    kemir
    Poziom 14  

Proponuję sprawdzić polaryzację ( prawidłowość podłaczenia) przewodów
    minus na L- , a plus na L+, oraz ustawienie na zworkach prawidłowego numeru lokalu.

• #3 21 Wrz 2012 08:17
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Warto sprawdzić samą wkładkę słuchawkową. Być może komuś spadła słuchawka.

• #4 21 Wrz 2012 18:44
    GMarcus
    Poziom 2  

zmieniałem kolejność podłączenie kabla, urządzenie jest nowe wczoraj kupione oraz na domofonie jest odpowiedni numer ustawiony i nadal to samo jest

• #5 21 Wrz 2012 22:15
    Ircys
    Specjalista Domofony

zrób zdjęcie kasety przy drzwiach wejściowych i wrzuć tutaj to zobaczymy, czy masz właściwy unifon.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #6 15 Paź 2012 20:36
    GMarcus
    Poziom 2  

juz wszystko w porzadku. problem był w puszce z kablami ktoś mi rozizolowal kable i za mało prądu szło do domofonu ale juz jest wszystko poprawione i dziala bez najmniejszego problemu.
    Dzieki za pomoc
    pozdrawiam

• #7 28 Gru 2013 14:43
    sebek5g
    Poziom 13  

Witam.Postanowiłem odświeżyć temat.Mam problem że nie słychać dźwięku w domofonie gdy ktoś dzwoni pod klatką. Domofon rozłożyłem i są w nim dwa kable podpięte pod niebieski i czerwony do płytki w domofonie oraz biały i zielony, które są połączone razem. Dodam ,że wcześniej działał a teraz przestał napięcie na czerwonym i niebieskim jest i wynosi ok 7 volt.

• #8 30 Gru 2013 18:54
    kemir
    Poziom 14  

Podaj typ unifonu. Czy jest to tak jak w temacie Pc 255 czy inny?

• #9 30 Gru 2013 20:21
    sebek5g
    Poziom 13  

Witam.Domofon to PC255 cyfrowy.

• #10 30 Gru 2013 23:14
    kemir
    Poziom 14  

Powodów braku dzwonienia może być kilka.
    Przewody z linii domofonu powinny być podłączone w odpowiedniej polaryzacji. Ten z plusem do L+ a z minusem do L-. Zwory programowania powinny być założone tak, aby suma liczb obok zworek była równa numerowi lokalu ( o ile nie zastosowano numeracji piętrowej). Jeśli to jest O.K. należy sprawdzić głośnik słuchawki i kabel łączący. Głośnik przy podłączonym domofonie powinien lekko "pukać" przy podniesionej słuchawce i naciskaniu przycisku otwierania. Należy sprawdzić również elektrolity na płytce dekodera.

• #11 03 Sty 2014 20:39
    sebek5g
    Poziom 13  

Witam ponownie posiedziałem trochę przy domofonie. Wymieniłem kable w słuchawce z myślą, że może to pomoże ale nie. Jednak zauważyłem , że jak słuchawka leży pod domofonem na płasko to pojawia się dźwięk tak powiedziała moja dziewczyna ale jak jest odłożna na domofonie to dźwięku nie ma. Dodam że plus jest podłączony do L+ a minus do L- zostały mi dwa przewody na których nie ma napięcia. Unifon Proel Pc255 nie słychać dzwieku domofonu

• #12 05 Sty 2014 22:17
    kemir
    Poziom 14  

Podłącz obydwa przewody od spodu płytki, tak aby druciki dotykały do scieżek bezpośrednio, a nie przez wkręty. Należy je włożyć pomiędzy płytkę a nakrętkę i dokrecić sruby. Kontakt musi być pewny. Sprawdź działanie przełącznika. Powinien bez zacięć przesuwać się pod naciskiem na dźwignię rozłączania. Dzwonienie aparatu powinno odbywać się przy wciśniętym przełączniku. Można to sprawdzić naciskając go ręcznie przy zdjętej pokrywie obudowy.

• #13 06 Sty 2014 08:08
    Ircys
    Specjalista Domofony

Potwierdzam diagnozę poprzednika. Skoro unifon dzwoni z podniesioną słuchawką, a z zawieszoną nie, to winny jest przełącznik (isostat). Trzeba sprawdzić, czy się dobrze przełącza, czy dobrze, gładko "chodzi". W tym unifonie jest chyba najbardziej skomplikowane (długie) cięgno tego przełącznika, z wszystkich mi znanych unifonów, i jest właśnie przyczyną częstych usterek.

Pozdrawiam

• #14 20 Sty 2014 09:07
    adam83_wawa
    Poziom 8  

Witam,

Mam podobny problem, opisałem go tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2736142.html
    Wszystko działa, rozmawiać można jednak nie słychać dzwonka - ani sygnału otwierania drzwi.

Dodam że wcześniej słuchawka dosyć często spadała, czy może mieć to związek (głośnik)?

• #15 20 Sty 2014 17:59
    Ircys
    Specjalista Domofony

adam83_wawa napisał:
    Wszystko działa, rozmawiać można jednak nie słychać dzwonka - ani sygnału otwierania drzwi.
    Dodam że wcześniej słuchawka dosyć często spadała, czy może mieć to związek (głośnik)?

Skoro rozmowę słychać w obie strony, to nie głośnik
    A z drugiej strony to skąd wiesz, że rozmowa jest OK - przecież domofon nie dzwoni, a tor rozmówny załącza się dopiero po jego wywołaniu... no chyba, że wiesz, że ktoś w danym momencie do Ciebie dzwoni i dopiero wtedy podnosisz słuchawkę?

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo