Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W211 automa - W czasie jazdy falują obroty

20 Wrz 2012 21:38 11082 3
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z Mercedesem W211, 220CDI, automat, 05', przeb.580.000, sprawa wygląda następująco: podczas jazdy przykładowo 90 km/h, obroty silnika 'falują' tzn. samochód przyspiesza i zwalnia i tak cały czas (np. z 2000 na 1800 obrotów). Skrzynia poprawnie przełącza biegi. Nie ma żadnych błędów, z tego co mi wiadomo to zostało wymienione turbo, skrzynia biegów. Po wejściu w parametry okazało się ze trzy wtryskiwacze są do wymiany ( wymieniłem wszystkie ), wymieniony jest tak że kolektor ssący bo klapy ciężko chodziły, przepływomierz, pompa wysokiego ciśnienia. Samochód zapala bardzo dobrze, wchodzi na obroty, na wolnych obrotach pracuje równo, tylko jest problem właśnie podczas jazdy. Może ktoś miał już podobny problem ?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    To bardzo proste "lock-up" tak zwane spszęgło hydrokinetyczne siada
    przy takim przebiegu jak masz dziwie się że się wcześniej już nie rozsypało.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Właśnie tak myślałem o skrzyni i o sprzęgle, ale gościu który mi to auto przywiózł gwarantuje że skrzynia kompletna została założona z innego samochodu (powypadkowego) i do końca była sprawna, wymieniali też tam inne części, jemu to mogę uwierzyć gdyby on sam to wymieniał, ale trochę nie ufam jego pracownikom, na razie to skupiłem się na tym żeby silnik doprowadzić do normalności i teraz właśnie chyba będę tą skrzynie wyciągał. Co do przebiegu to faktycznie ma 800.000 km przejechane, ale nie sądze żeby to był oryginalny silnik tak że przebiegiem się nie sugeruje. Przez weekend bardziej się zainteresuje tym autem i oczywiście dam znać.
    Tak teraz myślę bo miałem kiedyś taki przypadek z tym sprzęgłem hydrokinetycznym ale objawy były trochę inne, częstotliwość tego 'przyspieszania i zwalniania' była większa i do tego trzęsło całym autem
  • Poziom 9  
    philippersio napisał:
    To bardzo proste "lock-up" tak zwane spszęgło hydrokinetyczne siada
    przy takim przebiegu jak masz dziwie się że się wcześniej już nie rozsypało.
    Pozdro
    Było tak jak kolega napisał. Po wymianie sprzęgła hydrokinetycznego samochód śmiga jak nowy. Dzięki wielkie za wsparcie.