Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki umiescic czujki ruchu i jaki system alarmowy dobrać?

kozera1984 20 Sep 2012 21:52 6456 6
Optex
 • #1
  kozera1984
  Level 2  
  Witam

  czy moglibyście zerknąć na zaprojektowany przeze mnie system alarmowy(poniżej skan projektu) oraz jaki sprzęt z marki Satel wybrać (centrale, czujki, powiadomienie gsm)
  Chciałbym żeby instalacja opierała się na czujkach ruchu i powiadomieniu na telefon plus czujkach dymu (czadu). Proszę o sugestie co warto jeszcze dodać?

  Parter:
  -czujki ruchu zwykle PIR - 4 szt.
  - czujki ruchu dualne - 2 szt.
  - czujniki dymu (czadu) - 2 szt.
  - manipulator główny z lcd - 1 szt.
  - klawiatura strefowa - 1 szt.
  - centrala, powiadomienie gsm, transformator, akumulator

  Poddasze:
  - czujki ruchu zwykle PIR - 5 szt.
  - sygnalizator zewnętrzny - 1 szt.
  - klawiatura strefowa - 1 szt.


  Jaki umiescic czujki ruchu i jaki system alarmowy dobrać? Jaki umiescic czujki ruchu i jaki system alarmowy dobrać?
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  humek
  Level 32  
  Myślę że INTEGRA 64 by była ok . Daj jednak klawiatury LCD wszystkie gdyż ze strefowej nie będziesz mógł uzbrajać innych stref np. podczas wyjazdu z garażu gdy opuszczasz dom.W drzwiach garażowych umieść specjalny kontaktron , w drzwiach wejściowych do domu też (w aktualnych przepisach jest o tym mowa). Czujnik w kuchni przenieś na tę małą ściankę działową na wprost. Co do czujników to PIR daj IVORY natomiast dualne np. SILVER. Przewidź możliwość zainstalowania czujników zewnętrznych chroniacych posesję oraz czujnika do zabezpieczenia napędu bramy przed kradzieżą. Mozesz dac na poziomie parteru małą "podcentralę zrobioną z expandera E coo da Tobie 8 dodatkowych linii.
 • Optex
 • #3
  rokycky
  Level 23  
  humek wrote:
  W drzwiach garażowych umieść specjalny kontaktron , w drzwiach wejściowych do domu też (w aktualnych przepisach jest o tym mowa).


  Możesz to rozwinąć? O jakie niby przepisy Ci chodzi...
 • Helpful post
  #4
  humek
  Level 32  
  Czytałem kiedyś ( dokładnie EN 50/131-1-7 (7arkusz) i tam masz wszystko w tym temacie .Wytyczne sa z 2010roku (europejskie jak widać) mają obowiązywać w 2014roku .Ja jestem instalatorem nie przekładam papierkologii tylko wykonuje system więc i wagi do paragrafu który i gdzie nie przywiązuje,musiałem specjalnie poszukać dla ciebie kolego jak to takie bardzo wazne. kontaktron napisałem specjalny gdyż do bramy garażowej powinien być odporny mechanicznie w obudowie z aluminium.Linie kontaktronu jak wiadomo ustawiasz jako we/wy a PIR w środku pomieszczenia (garaż , PIR w holu wewnątrz mieszkania za drzwiami jako "opóżniona wewnętrzna".To tyle w temacie.
 • #5
  kozera1984
  Level 2  
  Dziękuje za podpowiedzi, a jakie czujniki dymu (czadu)?
  Domek będzie opalany ekogroszkiem i boję się pożaru lub co grosza zaczadzenia.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  humek
  Level 32  
  To fakt że czujnik dymu (są też dymu i temperatury w jednej obudowie) i czujnik tlenku węgla (czadu) to zupełnie inne czujniki.nie sa produkowane w jednej obudowie gdyż wynika to ze sposobu montażu ich. Dym " snuje" się do góry pod sufit więc czujnik dymu montujemy na suficie 9taki "dualny" dymu i temperatury też. A czujnik tlenku węgla w/g zaleceń producenta o ile pamiętam ok 1,5 od podłogi.Powinieneś takie czujniki przewidzieć w swoim systemie i nawet zrobić im oddzielną partycję by były w stanie czuwania przez 24h.