Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xenony do kadetta

tomasz72 26 Jan 2005 20:52 2886 8
lampy.pl
    tomasz72
    Level 14  
    Witam mam opla kadetta ze zmieninymi swiatlami od vw bora i chcialbym w te swiatla zamontowac ksenony ale slyszalem ze zwykle zarowki sa bardzo uciazliwe dla innych kierowcow czy jest jakis inny sposob.
  • lampy.pl
    martinpl
    Level 27  
    mowisz o samych zarowkach blado-niebieskich udajacych ksenony? one sa uciazliwe i to tym bardziej jak sa zle ustawione, a takie prawdziwe ksenony maja funkcje auto-poziomowania, niby mniej oslepiaja, chociaz wielu kierowcow na nie narzeka, ale uwazam ze po prostu trzeba sie przywyczaic do innej barwy swiatla...
  • lampy.pl
    tomasz72
    Level 14  
    spoko tylko slyszalem ze sa zestawy do zamontowania niby ksenonow ktore wygladaja prawie identycznie jak oryginalne.Z ustawieniem ich nie bylo by problemu gdyz ustawilbym sobie to na stacji dignostycznej.Chodzi mi po prostu o efekt ksenonow!!
    senso
    Level 20  
    Oryginalny xenon jest zasilany duzo wyzszym napieciem niz standardowe zarowki.Nie ma tam zazacego sie druta jak w zwyklych wolframowkach tylko efekt podobny do lamp blyskowych czy strobow ale odpowiednio ustawionych.Oryginalne xenony kupujesz z kloszami i lampami bo grzeja duzo bardziej,wymagaja czyszczenia reflektorow ze wzgledu na cieplo itp. no i maja przetwornice napiecia.
    pozdro
    yarccom
    Level 13  
    przede wszystkim najważnbiejsza jest przetwornica napięcia !!!
  • Helpful post
    PIT__BULL
    Level 1  
    Panowie kolega tutaj pisze o Zarowkach ala ksenon czyle te z niebieska poswiata!!wiec powiem tyle ty widzisz lepiej inni sa nie razeni jesli nie przesadzisz z moca tych zarowek!!pozatym z tego co sobie przypominam nie mozesz dac np zarowek ala ksenon o mocy 100/90 bo bora ma plastikowa obudowe prawda??wiec moze miec za cieplo !!co do oryginalnych xenonow to nie przejdzie przegladu jesli nie bedzie systemu samopoziomujacego,systemu oczyszczania klosza(spryskiwacza na reflektory) no i odpowiedniej przyslony jesli masz soczewki!!powracajac do zarowek ala ksenon to niestety nie sa dopuszczone do ruchu co niektore wiec uwazaj przy kupnie!! zestaw oryginalnych Xenonow na gniazda juz zrobione H4,H7,H1 itp kosztuja okolo 580-600zl w komplecie 2 przetwornice napiecia,2 zarniki na dany tyo jaki potrzebujesz,i okablowanie!!
    tomasz72
    Level 14  
    Witam

Stary temat ale chcialem go powtornie ruszyc!
    Na chwile obecna mam astre G i myslalem o zalozeniu ksenonow !
    W astrze sa juz bodajrze szklane klosze lamp wiec chyba nie bedzie problemow z temp.
    znalazlem taka aukcje
    http://allegro.pl/item188713703_przetwornice_xenon_opel_omega_b.html

I myslalem zeby sprawic sobie cos takiego!!
    Tylko nie wiem czy to by bylo wszystko czego potrzebuje??

I co z tym samopoziomowaniem (czy czyms) tych ksenonow bo ja nie wiem o co z tym chodzi!!
    arni0000
    Level 11  
    Ksenony montuje się tylko w soczewki z samopoziomowaniem. W polsce nie dopuszczone jest inne montownie ksenonów. pozatym jakie kolwiek przerabianie lamp lub montowanie żarówek innych niż przwiduje producent jest zabronone. Oczywiście teoria jedno praktyka drugie. Osobiście przerobiłem kilka lamp na lampy soczewkowe. bardzo dobre efekty dają soczwki z punto II wiem ze niektórzy montują w nie również ksenony. Ale to już jest oślepianie innych i za to policja moze się już przyczepić. jesli dobre zamontuje się soczewki oraz ustawi się je na stacji diagnostyczej to nie będa oślepiały i nikt nie powinen się czepiać.
    50m
    Level 11  
    No takich głupot to juz dawno nie czytalem.Nie ma zadnego prawa mowiacego ze xenony nalezy montowac tylko i wylacznie z soczewkami..sa modele aut fabrycznie z xenonami w lampach bez soczewek np niektore modele VOLVO czy NISSAN ...mozesz miec w aucie spryski ktore samamu wykonac latwo..na sile mozna i zbudowac prymitywny uklad samopoziomowania a i tak bedzie to nie legalne bo taki zestaw nie ebdzie posiadal homologacji...wiec niema prawa przejsc przegladu..PZDR