Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do programatora EZP2010

marek216 20 Sep 2012 22:54 28137 19
    marek216

Level 43  
    Najlepsza wersja oprogramowania do programatora EZP2010
    Attachments:
    ppieciak
    Level 13  
    Czym różni się soft z załącznika od tego który można darmowo pobrać z tego miejsca: Link ?

Szybko sprawdzając mają tą samą wersję i liczbę obsługiwanych pamięci.
    locutus44
    Level 9  
    Być może z głupim pytaniem wyskoczę, ale zaryzykuję. Czy może ktoś posiada albo wie z kąd ściągnąć sterowniki do tego programatora ? poszukiwania przez google bezskuteczne, a moja płytka gdzieś zaginęła :(. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    marek216

Level 43  
    Zainstaluj program to sam go wykryje. Innych sterowników nie ma.
    duczka

Level 25  
    Najnowsza wersja v3.0 programu oraz firmware do programatora EZP2010.
    Aby wgrać nowy firmware musimy to zrobić najpierw pod Windows XP, potem instalujemy na Windows 7/8 x64. Pod Win8 również trzeba wyłączyć przy stracie "Sprawdzanie podpisu cyfrowego sterowników", potem już normalnie instalujemy. Jeśli ktoś będzie miał problem wyłączyć sprawdzanie podpisu sterownika pod Win8, to tu jest to ładnie opisane:
    http://blog.mefioso.pl/?p=939
    A tu sprawdzanie aktualnego firmware i aktualizacja programatora:
    http://pcdeb.pl/viewtopic.php?f=21&t=43&p=44#p44
    elioc9
    Level 1  
    duczka wrote:
    Najnowsza wersja v3.0 programu oraz firmware do programatora EZP2010.
    Aby wgrać nowy firmware musimy to zrobić najpierw pod Windows XP, potem instalujemy na Windows 7/8 x64. Pod Win8 również trzeba wyłączyć przy stracie "Sprawdzanie podpisu cyfrowego sterowników", potem już normalnie instalujemy. Jeśli ktoś będzie miał problem wyłączyć sprawdzanie podpisu sterownika pod Win8, to tu jest to ładnie opisane:
    http://blog.mefioso.pl/?p=939
    A tu sprawdzanie aktualnego firmware i aktualizacja programatora:
    http://pcdeb.pl/viewtopic.php?f=21&t=43&p=44#p44

Witaj, dzięki Bogu Znalazłem ten dział! Ja kupiłem ezp2010 czytać Amtel 24C64 EEPROM, ale nie mogę się dowiedzieć, jak to działa. Najpierw miałem problemy ze sterownikami na Win7 x64. kiedy znalazłem to forum, nie ma więcej problemów ze sterownikami, ale teraz pojawia się błąd, gdy próbuję czytać eeprom "błąd odczytu wiórów". Jak mogę rozwiązać ten problem? proszę mi pomóc

dziękuję
    Élio
    daro29
    Level 12  
    miałem troche problem z tym programatorem . Kupiłem takowy z wersją oprogramowania EZP2011 V3.0 ale musiałem zrobić downgrade do 2010 V3.0 i dopiero po tym bez problemu zagadał na win7 64 bit- oczywiście na sterownikach z 2010 bo te dołączone na płycie mimo że niby do win7 64bit to nie działały u mnie. Na XP miałem większy problem ale udało sie go ostatecznie rozwiązać instalując DigitalMas z pierwszego posta (w win7 nie było to konieczne) . Teraz już działa każda wersja programu
    marek216

Level 43  
    To nie jest temat do dyskusji - zamykamy.
    maverikdj
    Level 2  
    Hello my friends i have bricked mine EZP2010 with downgrade firmware and now programmer is not recognized in windows. can i reflash it? thanks
    papele
    Level 6  
    thank you very much.

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

hi.I'm looking schematic electric for ezp 2010 program. Can anyone help me?thank you.
    Przemqu
    Level 2  
    Bardzo dziękuję wam za pomocne pliki i ten temat.
    zeuseta
    Level 10  
    Witam, Czy na tym programatorze (EZP2010 V3.0) jest jakiś sposób by wykryć chip MXIC 25U8033E? Niestety nie ma go na liście programatora. Dokupiłem adapter "1,8V SPI FLASH TL866", który jest kompatybilny z w/w chipem ale nadal nie ma go na liście. Jak sprawić by to działało? Jakiś inny firmware albo oprogramowanie? Na zdjęciu zestaw, który posiadam. Felerny chip jest na karcie graficznej w wersji laptopowej nvidia gtx 1070.

Program do programatora EZP2010 Program do programatora EZP2010 .
    ppieciak
    Level 13  
    Witam,
    Po pierwsze chyba bez wylutowania z płyty i zamontowania wprost na programatorze się nie obejdzie - na klipsie mało kiedy da się programować.
    Po drugie ja bym wybrał z listy jakąś pamięć typu 25Q80 i pomijając sprawdzanie sygnaturki powinno się udać programować (przez adapter 1,8V).
    zeuseta
    Level 10  
    Programator wczytuje zawartość chipu, kasuje program i wgrywa, tylko musiałem zmienić na W25Q32V, przy 25Q80 pisało mi, że plik biosu za duży (ten 25Q80 programator wskazuje jako 1MB). Tytko przy "verify" wyrzuca błąd. Rozumiem, że to błąd modelu chipu?

Dodano po 40 [minuty]:

Wgrałem przez W25Q32V i karta wstała. Dzięki wielkie :)
    ppieciak
    Level 13  
    Tak, tak - przecież 25U8033E też ma 1MB.

Ale szukając alternatywnej pamięci weź pod uwagę:
    SIZE 1MB
    PageSize 256B
    Data Size 512B

Nie mam jak tego praktycznie sprawdzić ale skoro kasuje, czyta i wgrywa na 25Q32 to powinno być ok. Weryfikacja nie przejdzie bo "32" jest większa. I tak będzie.

Nie ma się co bać. Pamięć fizycznie się nie uszkodzi. Jeśli k. graficzna i tak jest zepsuta to mała strata w przypadku niepowodzenia programowania.

A jeśli się nie da to programator CH341A jest bardzo tani, zawsze można go nabyć i zaprogramować. Szkoda czasu na tworzenie innych "pająków".
    krisuumax
    Level 8  
    dziekuje za program

Dodano po 1 [minuty]:

dziekuje za program
    eprom
    Level 25  
    witam mam pytanie,czy jest cos nowego w EZP2019,czy moge użyć programu z EZP2010?
    krisuumax
    Level 8  
    Dziękuję, wszystko działa ;)

Dodano po 4 [minuty]:

ktoś wie jak odczytać eep ATMLP402.

Dodano po 2 [minuty]:

eprom wrote:
    witam mam pytanie,czy jest cos nowego w EZP2019,czy moge użyć programu z EZP2010?

Też chętnie się dowiem