Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC XLT69-2 - Jak go szybko rozpracować.

wiru1 20 Wrz 2012 23:42 2625 4
  • #1 20 Wrz 2012 23:42
    wiru1
    Poziom 6  

Witam jestem tu nowy i kompletnie zielony ale niektórzy też tak zaczynają. Mam problem tego typu. Dostałem Unidena xlt69-2 w prezencie. Czytałem instrukcje w Języku Polskim ale nadal nic z tego nie wiem. Nie jestem specem od elektroniki. Szukam kogoś kto mi pomoże ustawić. Powie krok po kroku jak ogarnąć to wszystko żebym mógł w nim wreszcie coś usłyszeć pogotowie, straż, policję itp. Odwdzięczę się natychmiastowo. Udało mi się zresetować skaner ale nic poza tym. Próbowałem wprowadzać częstotliwości ale z marnym skutkiem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 4
  • #2 21 Wrz 2012 00:04
    Interesant
    Poziom 31  

...
    Szybka instrukcja obsługi napisana przez naszego kolegę Mantoch'a.

Temat: UNIDEN UBC69XLT-2. Nie umiem ustawić.

mantoch napisał:
    1.Wyłącz skaner, a następnie przytrzymaj klawisz "3" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Band-3" to znaczy, że korzystasz z trzeciego BandPlanu i tak ma zostać.
    2. Ponownie wyłącz skaner i przytrzymaj klawisze "2" + "9" + "Hold" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Clear" to znaczy, że pamięć odbiornika została wyczyszczona i tak ma zostać.
    3. Wyłącz i włącz urządzenie. Na wyświetlaczu powinno się świecić "1" "000,000" "L/O". "1" oznacza numer kanału. "000,000" to częstotliwość, "L/O" to symbol komórki do pominięcia podczas skanowania. Jako, że wszystkie 80 kanałów ma dopisek "L/O" to skaner stoi w miejscu i nie skanuje.
    4. Kanały dodajesz poprzez wciśnięcie "Func"+ "E". Wtedy powinien pojawić się oprócz powyższych symboli znaczek "PGM". Jeśli tak jest to z klawiatury wprowadzasz cyfry. Zatwierdzasz "E". Aby przejść do kolejnego kanału wciskasz ponownie "E". Pod zapisanymi kanałami będzie się świecić "DLY". Jest to opóźnienie dwu sekundowe na wypadek żebyś był oddalony od skanera i chciał zobaczyć kto w danej chwili rozmawia. Można to wyłączyć wciskając "Func" + "5". Z tego MENU wychodzisz wciskając "Scan". Wtedy jeśli Squelch nie jest zbyt nisko zaczyna się skanowanie kanałów, które wprowadziłeś ręcznie. Ty oczywiście żadnych kanałów nie wprowadzasz, a przedstawioną procedurę zostawiasz sobie na później.
    5. Aby zmienić zakres "od" - "do" postępuj zgodnie z tym. Wciśnij "Func" + "6". Na wyświetlaczu pojawi się "Bank 1". Kolejne banki zmieniasz za pomocą "Func" + "2". "Func" z reguły nie musisz wciskać za każdym razem, gdyż pozostaje aktywna.
    6. Jeżeli chcesz zmienić zakres "Bank 1" to ustawiasz żeby mrugały dolna i górna częstotliwość zapisana fabrycznie właśnie w "Bank 1". Numerycznie wprowadzasz swoją dolną częstotliwość, np. 148,650 i potwierdzasz "E". Teraz mruga podana przez Ciebie wartość, na zmianę z fabryczną. Podajesz, więc górną wartość, tj. 149,350. To jest zakres Straży Pożarnej, czyli jeden z ciekawszych zakresów. Teraz widzisz mrugające dwie swoje częstotliwości. Aby rozpocząć ich skanowanie wciskasz "Func" + "Scan". Rozpocznie się skanowanie wszystkich banków, czyli zmieniony "Bank 1" oraz fabryczne "Bank 2", "Bank 3", "Bank 4" i "Bank 5". Aby zmienić kolejne banki powtarzasz krok szósty. Tutaj masz BandPlan: https://spreadsheets.google.com/pub?key=pyxWa...8-CNJ2UMv7zJbw&single=true&gid=51&output=html i z niego wybierz sobie to co Cię interesuje.

0
  • #3 21 Wrz 2012 16:05
    wiru1
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc coś będę próbował zdziałać. Może się uda:)

0
  • #4 25 Wrz 2012 23:34
    wiru1
    Poziom 6  

Witam ponownie nie chce zakładać nowego tematu mam tylko małe pytanie czemu jak chce dodać sobie częstotliwość np. 166.390 to nie mogę tylko mogę 166.387???? A mój kumpel ma ten sam skaner i może normalnie? Pewnie jakiś banał ale nie mogę dojść czemu tak ? Pomoże ktoś?

0
  • #5 29 Wrz 2012 10:57
    internick
    Poziom 33  

Twój znajomy ma wybrany zły BandPlan, tj. niezgodny z obowiązującym w Polsce rastrem 12,5 kHz. On ma złą częstotliwość, a Tobie wchodzi poprawnie.

0