Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć dwa tv do odbioru cyfrowej naziemnej i cyfry+

wercyngetoryks 21 Sep 2012 00:14 2670 0
 • #1
  wercyngetoryks
  Level 9  
  Witam,
  z jednego zbiorczego talerza i z jednej zwykłej zbiorczej anteny, które są podłączone poprzez dekoder cyfry+ Philips z HDD 250 GB do jednego odbiornika CRT, a następnie poprowadzone do drugiego telewizora CRT, oglądam sobie na obu telewizorach programy tv naziemnej i cyfry.
  Programy z anteny zwykłej oglądam na obu odbiornikach niezaleznie od siebie, natomiast program cyfry+ na obu tv jest taki sam - gdy zmieniam satelitarny program na jednym, to na drugim też się zmienia.

  Po krótkim wstępie, który miał naświetlić sytuację, przedstawiam mój problem:

  Chciałbym po wyłączeniu sygnału analogowego dalej na obu telewizorach CRT oglądać wyżej wymienione programy w taki sam sposób jak do tej pory.
  Prosze o podpowiedź, który z poniższych sposobów będzie lepszy:

  1/ do telewizora, który jest bezpośrednio podłączony do tunera satelitarnego, i do którego podłączony jest sygnał ze zwykłej anteny, podłączę dekoder DVB-t Signal 507 HD. Chcę przez to uzyskac sytuację, gdy na tym odbiorniku będę mógł oglądać programy satelitarne, oraz, dzieki dekoderowi DVB-t także programy cyfrowej telewizji naziemnej. Chciałbym też, aby przy tym połączeniu na drugim telewizorze móc oglądać naziemną i satelitarną. Czy to możliwe?

  2/ drugi sposób: na pierwszym odbiorniku (podłączonym do talerza i zwykłej anteny anteny) za pomocą tunera satelitarnego Philips z HDD 250 GB oglądałbym naziemną telewizję cyfrową (tuner daje taką możliwość) a także program cyfry+.
  Na drugim telewizorze CRT chciałbym oglądać tez te programy, tzn. naziemną cyfrową niezaleznie od pierwszego odbiornika oraz program cyfry. I wszystko to bez podłączania do pierwszego czy drugiego telewizora dekodera DVB-t. Czy to możliwe?

  3/ trzeci sposób: pierwszy telewizor podłączony jak w punkcie drugim powyżej, natomiast do drugiego odbiornika podłączam dekoder DVB-t i ogladam za jego pomocą naziemną telewizję cyfrową (niezależnie od programu naziemnego na pierwszym odbiorniku) oraz program satelitarny. Czy to możliwe?

  Proszę o podpowiedź, które z trzech powyższych podłaczeń będzie najlepsze?
  A może jest jeszcze jakiś inny sposób podlłaczenia?

  Pozdrawiam