Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX 3405W - Kaseta z tonerem jest niezgodna.

21 Wrz 2012 14:15 4236 4
  • Poziom 19  
    Kupiłem nowe urządzenie wielofunkcyjne samsung scx3405w.

Po wyjęciu z opakowania i zainstalowaniu urządzenia było wszystko ok do pierwszego wyłączenia drukarki.
    Przed pierwszym wyłączeniem drukarki drukowała, wifi działało.

Po wyłączeniu drukarki i jej ponownym włączeniu drugiego dnia wyskoczył błąd:
    Kaseta z tonerem jest niezgodna.

Nie wykrywa kasety, nie można nic wydrukować, w Easy Printer jest tak samo.
    Nie wykrywa numeru CRUM toneru, nie było wgrywane zadne inne oprogramowanie.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, czy jest na to jakieś rozwiązanie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    kontakt z pomocą techniczną producenta, wszkaże gwarancja do czegoś zobowiązuje.
  • Poziom 19  
    To jeszcze raz i dokładniej przedstawię sytuacje:
    Mam nówki drukarki:
    ml2165
    scx3400
    scx3405w

Wszystkie posiadaja nowe oryginalne tonery startowe dolaczone do drukarki.

Po właczeniu każdej drukarki pokazuje się że można drukować. Po przełożeniu tonerów z chipami z jednej do drugiej (gdyż tonery są identyczne) drukarki działają.
    Po powrocie i włożeniu jeszcze raz oryginalnych tonerów startowych od tej drukarki co trzeba drukarki przestają działać i pokazują błąd Kaseta z tonerem jest niezgodna.

Czyżby wina leżała po stronie Samsunga?

• Poziom 34  
    Toner startowy jest dedykowany do jednej drukarki, do tej z którą był kupiony. Ja tak miałem. Ta sama drukarka i tonery startowe. Łatwiej mi było przenieść toner niż całą drukarkę, powód skończył się toner, a na nowy musiałem poczekać.
  • Poziom 19  
    Może i toner startowy jest dedykowany do jednej drukarki ale dlaczego jeśli znów go przełoże do drukarki z którą był dodany nie działa?

Znalazłem ciut inne rozwiązanie, ale narazie przynosi efekty tylko do ponownego uruchomienia drukarki.