Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4 - Aparat nie działa

KozikGSM 21 Wrz 2012 16:09 6321 6
  • #1 21 Wrz 2012 16:09
    KozikGSM
    Poziom 20  

Witam,
    mam iphone 4 po upadku, w którym nie działa aparat z tyłu urządzenia.

Dodam iż urządzenie ma 2 tygodnie, nie było zalane - tylko upadło - uszkodził sie tylko dotyk - został wymieniony.

Aktualnie nie da się uruchomic aparatu, gdzie szukac przyczyny ?
    W telefonie (w sofcie) "zasłony" aparatu na lcd są złaczone.

Jakaś solucja na to ?

0 6
  • #2 21 Wrz 2012 17:00
    tele_sim
    Poziom 33  

KozikGSM napisał:
    uszkodził sie tylko dotyk

Może również aparat szlak trafił. Podkładałeś inny? Może taśmy ktos nie wpiął przy skladaniu?

0
  • #3 26 Wrz 2012 17:18
    KozikGSM
    Poziom 20  

aparat jest ok, zlacze rowniez

0
  • #4 19 Paź 2012 15:11
    gulczasgsm
    Poziom 10  

czy coś się udało w tym temacie zrobić? mam także taki przypadek - klient oddał na szybę po upadku - po 5 minutach wrócił że nie działa kamerka - najpierw przednia się zawieszała - jak się wrzuci softa to tył działa - do czasu uruchomienia przedniej - wtedy oba przestają działać. Upiera się że to przez wymianę szybki - wymieniałem ich naprawdę sporo i nigdy takiej przypadku nie miałem, a ja już nie mam siły na ten tel - dostałem praktycznie w częściach był kompletnie potrzaskany przód i tył - do tego stopnia że były widoczne wnętrzności.

0
  • #5 19 Paź 2012 15:20
    ebry
    Poziom 30  

@gulczasgsm A podstawiałeś druga kamerę przednią?

0
  • #6 19 Paź 2012 20:40
    misiekelk
    Poziom 22  

Sprawdz napięcia 2,8v i 1.8v i sygnały sda-scl maja byc na poziomie 1.8v .Na szynie sda-scl wpięte sa 2 kamery przód i tył i układ od camera flash .Często po upadku zalaniu zwiera kamera z przodu lub ten układ od flash .Do przebadania jeszcze filterki te przy złączu tylniej kamery.A jesli to nie zadziała to już inny temat.

0
  • #7 06 Mar 2015 10:12
    KozikGSM
    Poziom 20  

wymiana aparatu na drugi pomogła

0