Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Attiny2313 - Spaliłem wyświetlacz - czy jest jeszcze jakiś możliwy powód tego?

mikmas 21 Wrz 2012 17:42 882 4
  • #1 21 Wrz 2012 17:42
    mikmas
    Poziom 18  

Nie wiedziałem za bardzo jaki temat walnąć. Otóż mam sobie wyświetlacz graficznyWG12864B. Podpiąłem go i oczywiście spaliłem. Ten miałem "za darmo" (znalazłem gdzieś) natomiast kupiłem drugi i chcę mieć pewność, czy nie pójdzie za bratem. Prawdopodobną przyczyną zjarania było podpięcie Operating voltage for LCD pod... 14v (pomyliłem pin i zamiast PO stabilizatorze dałem PRZED). Jednak w dokumentacji doszukałem się informacji, że Maximum rating dla Supply Voltage For Lcd to 16,7v. Co to za wartość?

Po wszystkie inne z wyjątkiem Vss, Vee, A i K mogły dostawać maks. 5v. Czy jeszcze może być jakiś haczyk uśmiercający wyświetlacz? Negative Voltage output w ogóle nie podłączyłem (w imię "nie znasz/nie wiesz co to - nie dotykaj się").

PS. Nie wiem czy na pewno dobry temat? Wyświetlacz steruję at2313, więc tutaj go umieściłem

0 4
  • #3 21 Wrz 2012 20:43
    1906770
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Wrz 2012 21:17
    wiere
    Poziom 10  

Vee jest to źródło ujemnego napięcia względem GND (ok. -10V), potrzebnego do ustawienia kontrastu. Potrzebny jest potencjometr, który podłączamy pomiędzy Vee i +5V; jego suwak natomiast do Vo. Wartość od 10k do 20k (według noty katalogowej).
    Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Lis 2012 19:18
    mikmas
    Poziom 18  

Tak to jest, jak się napisze post i nie można poczekać 10 minut na odpowiedź :/. Oczywiście wiere miał rację, a ja podpiąłem mu nie od -5v do 0, tylko od 0 do 5v. Za głupotę się płaci. Dzięki za poświęcony czas. Nauczyło mnie to na pewno cierpliwości na przyszłość ;)

0