Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga"

kozajaszi 21 Wrz 2012 17:48 7242 12
  • #1 21 Wrz 2012 17:48
    kozajaszi
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki wyświetlacza typu C w samochodzie Peugeot 407. Mam na myśli mały wyświetlacz nad radiem, wersja kolorowa, bez nawigacji BORG SW3.10.
    Problem w tym, że od pewnego czasu "miga". Szukałem na forum Peugeota i podpowiedzano mi, że może padła świetlówka z podświetlenia. Wymieniłem, ale usterka nadal występuje. Sam wyświetlacz jest sprawny - problem jest z podświetleniem.
    Poniżej wstawiłem zdjęcie płytki. Przewody czarny i czerwony biegną do świetlówki. Pytanie - czy szary element o symobolu I0423 może być przetwornikiem napięcia i czy to on może być uszkodzony? I czy ewentualnie można gdzieś coś takiego kupić / wymienić?
    Na wejściu na wszystkich pięciu nóżkach napięcie 12V, a na wyjściu w momencie "mignięcia" ok 30V, a potem spada do +-6V.

Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga" Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga"

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam
    Damian Kozieł

0 12
  • #2 21 Wrz 2012 18:40
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Miga rytmicznie, czy przypadkowo?

0
  • #3 21 Wrz 2012 18:47
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Wrz 2012 21:09
    kozajaszi
    Poziom 2  

Miga rytmicznie. Generalnie tóż po włączniu miga co kilka sekund. Systematycznie z upływem czasu miga coraz rzadziej wydłużając te przerwy do kilkunastu, kilkudziesięciu sekund.
    Co ciekawe szybkie naciskanie przycisku DARK powoduje jakby powstanie impulsu i znów zaczyna się ta sekwencja powtarzać :(
    W samym momencie mignięcia jasność wyświetlacza jest właściwa.
    Nie pomagają zmiany w ustawieniach itd...

Dodano po 1 [minuty]:

Czy może to być w takim razie ten transormator...?

0
  • #5 21 Wrz 2012 21:34
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz możliwość uruchomienia tego z dostępem do płytki? Jeśli tak, to podczas pracy opukaj ją plastikową rączką od śrubokrętu.

0
  • #6 21 Wrz 2012 21:37
    kozajaszi
    Poziom 2  

Pukałem delikatnie i nic się nie zmienia...

0
  • #7 03 Sty 2013 11:38
    pand01
    Poziom 2  

Witam :-)
    Czy udało się rozwiązać problem? U mnie co prawda jeszcze nie miga, ale potrafi się wyłączyć (już kilka razy) i do czasu odłączenia kostki nie wraca do pracy. Po podłaczeniu działa wszystko normalnie tylko trzeba ustawić datę/czas.

0
  • #8 03 Sty 2013 22:09
    kozajaszi
    Poziom 2  

Witam :D

Problem rozwiązany. Nie do końca tak jak bym tego chciał, ale wszystko działa. Wymieniłem świetlówkę podświetlenia (kupiłem na allegro), ale to nie rozwiązało problemu. Wadliwym elementem okazała się przetwornica napięcia, ale część generalnie niedostępna w sklepach. Zostało więc założone podświetlenie LED-owe zamiast świetlówki. Świeci tak samo mocno, jedynie po uruchominiu potrzebuje kilku sekund, by wyświetlacz świecił "pełną mocą" :)

1
  • #9 06 Sty 2013 12:02
    pand01
    Poziom 2  

Witam :-)
    Dzięki za odpowiedź. Jak następnym razem zgaśnie u mnie wyświetlacz, to sprawdzę tą przetwornicę i pewnie skorzystam z twojego (bardzo rozsądnego) rozwiązania i wymienię tą lampę na diody.

0
  • #10 25 Cze 2014 09:01
    zi.ko
    Poziom 25  

Witam.
    Mam też problem z przetwornicą w tym wyświetlaczu.
    Kozajaszi możesz opisać jakie podświetlanie led zastosowałeś?

0
  • #11 24 Sie 2016 22:44
    dzwiedziu
    Poziom 18  

Mam identyczny wyświetlacz w 607.
    Powiedzcie mi proszę czy po odłączeniu kostki i po chwili podłączenia z powrotem powinien pamiętać datę i godzinę. U mnie nie pamięta.
    Ponad to przy teście globalnym także się resetuje (wcześniej było wszystko ok) i wyskakuje błąd:

Napięcia 12V cały czas jest podawane na wyświetlacz. Podświetlenie jak i wyświetlanie jest załączane przez CAN.

Foto oznaczenia i pcb wyświetlacza:
    Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga" Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga" Peugeot 407 - Wyświetlacz radia "miga"

Na samym dole jest opis złącza w wersji CAN: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/psadisp.htm
    oraz:

Z góry dziękuję.

0
  • #12 17 Wrz 2016 14:58
    zi.ko
    Poziom 25  

Wyświetlacz nie pamięta daty ani godziny po odłączeniu zasilania ponieważ nie posiada RTC.
    Niektóre wersje PP2000 resetowały wyświetlacz przy skanowaniu urządzeń.
    Wygląda na to że działa prawidłowo.

0
  • #13 17 Wrz 2016 23:17
    dzwiedziu
    Poziom 18  

Półtora roku używałem starszej wersji pp2000 a od niedawna po formacie laptopa zaktualizowałem do najnowszej. Nie zwróciłem uwagi na to czy od tego czasu przy skanowaniu resetuje wyświetlacz.

0
  Szukaj w 5mln produktów