Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] Macro Excel - funkcja podobna do wyszukaj pionow

robandzik 21 Wrz 2012 19:22 1800 1
  • #1 21 Wrz 2012 19:22
    robandzik
    Poziom 1  

Cześć,

Mam drobny problem. Malo znam sie na macra'ch w excelu (zaluje) a potrzebuje dojsc do pewnych rozwiazan, ktore na zwyklych funkcjach jest bardzo trudne.

Mianowicie.

Mam liste numerów w kolumnie, które pojawiają sie w innym arkuszu ale w ilości większej niż 1. Potrzebuje wyszukać pionowo każda z tych wartości i zwrócić wyniki całego wiersza (jeżeli dana liczba znajduje się w drugim arkuszu więcej niz 1 raz to chciałym aby zwrócił 2 wiersze z danymi)

Żeby opisać dokładniej strukturę mojego pliku:

Szukane wartości znajdujące się w kolumnie A w Arkuszu1 muszą być użyte do przeszukania wartości w kolumnie E Arkusza2 i muszą być zwrócone wartości z kolumn F-N. A jeżeli dana wartość pojawia się więcej niż 1 raz muszą powstać 2 lub więcej wierszy dla niej.

Z góry dziękuje za pomoc i jeżeli mogę się jakoś odwdzięczyć bardzo chętnie to zrobie.

Dodano po 12 [minuty]:

przyklad pliku w zalaczniku.

0 1
  • #2 22 Wrz 2012 15:37
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Są jeszcze funkcje INDEKS, PODAJ POZYCJĘ i kilka innych, które dałoby się wykorzystać. Oczywiście wiąże się to z liczeniem wystąpień, kolumną pomocniczą i dodatkowym arkuszem wynikowym.
    Jeśli kolega ma na myśli zautomatyzowanie czynności, to zagnieżdżone pętle z licznikiem wstawianych wierszy, porównywaniem, przypisywaniem, etc. Kilka przykładów podobnych, czy niemal identycznych działań znajdzie kolega na naszym forum, lub bez liku w Internecie.

0