Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e46 1.9 benzyna - Szarpanie podczas jazdy

21 Wrz 2012 20:28 11589 7
  • Poziom 8  
    Mam problem z autem, który polega na falowaniu wolnych obrotów. Jest problem z ruszeniem - silnik gaśnie po dodaniu gazu.
    Jak już zaskoczy to po kilku, kilkunastu kilometrach szarpie i też gaśnie przy dodaniu gazu.
    Auto zostało podpięte pod komputer, który wykazał błąd czujnika temperatury silnika.
    Po wymianie czujnika niestety nie ma żadnej poprawy.
    Wcześniej został sprawdzony przepływomierz i też nie ma na to wpływu.
    Wykluczam sondę, bo objawy też są na zimnym silniku.
    Wydaje mi się, że to może być czujnik położenia wału korbowego lub wałka rozrządu.
    Ma ktoś jakieś inne pomysły?
  • Poziom 8  
    Przyczyna znaleziona. Dokładnie nie wiem, który element jest wadliwy, ale problem leży w podciśnieniowym układzie przy dolocie. Silnik pracuje normalnie po odłączeniu dwóch wężyków - ten dorysowany i ten po lewej od niego.
    BMW e46 1.9 benzyna - Szarpanie podczas jazdy
    Czy dobrze myślę, że wystarczy wymienić czujnik - zaznaczony na czerwono?
    Czy może wina leży w tym biało-czarnym zaworku jednokierunkowym - na żółto?
  • Poziom 8  
    Dzięki za radę. Możesz przybliżyć mi trochę temat jak sprawdzić ten elektrozawór - jestem zielony w tych sprawach niestety.
  • Poziom 15  
    Być może jestem sto lat za murzynami ale jeszcze nigdy w życiu w żadnym bmw nie widziałem benzynowego silnika o pojemności 1.9, ale to taki szczegół. Po drugie wygląda mi to na sterujący zawór podciśnienia, jeśli Twoje auto ma EGR to prawdopodobnie od niego jest ten elektrozawór.