Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który amplituner lub wzmacniacz stereo do 1000 zł z tych propozycji?

sjux5 21 Wrz 2012 21:01 5034 5
  • #1 21 Wrz 2012 21:01
    sjux5
    Poziom 12  

Witajcie
    Robię drugie podejście do zakupu. Przejrzałem pozycje stereo i do 1000 zł szału nie ma, lista jest raczej krótka. A kina domowego to masa...

Wzmacniacze:
    Denon PMA 510/520
    Onkyo A-5VL
    Pioneer A-209R
    Pioneer A-20-K
    Yamaha R-S300

Amplitunery:
    SONY STR-DH120
    YAMAHA RX-397
    ONKYO TX-8255

Nie jestem wymagającym słuchaczem, preferuje czysty dźwięk, lekko w stronę basu, muzyka reggae ostatnio. Przypuszczam ze kilka propozycji z tej listy spasuje mi całkowicie ale ..
    - może od razu odrzucicie odstające z tej grupy (żeby nie zrobić skuchy)
    - lub któraś z pozycji wyraźnie przewyższa pozostałe brzmieniem?.

Dzięki

0 5
  • #2 21 Wrz 2012 21:37
    irek6311
    Poziom 33  

Wzmacniacze Pioneer A-20-K i Yamaha R-S300 warto by posłuchać ,
    Amplitunery te z listy raczej nie polecę do Stereo i dobrego basu czy czystego dżwięku trudno w nich szukać (do kina stworzone i tam się sprawdzają) ,
    dobry amplituner to wydatek powyżej 3tyś zł (nowy) ale i tak w stereo wzmacniacze za ~1tyś zł grają dużo lepiej ,
    w domu mam Wzmacniacz Pioneer A-30 i porównując go do Amplitunera Pioneer VSX-921 ...
    amplituner gra mało klarownie i scena zamazana ( w kinie domowym sprawdza się w 100%) .

0
  • #3 22 Wrz 2012 23:14
    sjux5
    Poziom 12  

Trochę szperałem dalej i w miarę szperania szukałem pieniędzy :-) czyli chyba zakup powyżej 1000.

Mój wybór będzie między Yamahą R-S500 a Harmanem HK 3390.
    Muszę przy okazji wpaść ma market jeśli się uda i porównać design na żywo. Nie wiem czy pokrętła Yamahy przypadną mi do gustu.

Zostawiam jeszcze 30% szans że będzie to wzmacniacz, tyle że opcja z radiem bardzo spasuje żonie..więc chyba coś z tych dwóch.

Pozdr.

0
  • #4 08 Paź 2012 15:06
    sjux5
    Poziom 12  

Czysto reportersko dopiszę, że zakupiłem jednak Pioneera A-20-K.

O wrażeniach odsłuchowych nie napiszę bo kolumny jeszcze nie doszły a jest podłączony chwilowo do starych 'śmieci'.

Na pewno wizualnie jeden z ładniejszych - design mi bardzo odpowiada.

Pozdr.

0
  • #5 08 Paź 2012 15:26
    irek6311
    Poziom 33  

Wrażenia odsłuchowe będą dobre z Pioneer A-20 gwarantuję :)
    teraz wypadałoby składać na N-30-K bo oferuje więcej niż radio i żona się ucieszy .

0
  • #6 14 Paź 2012 00:16
    sjux5
    Poziom 12  

Do wzmacniacza nie mogę się przyczepić....gra pięknie. Nazywam go "o jedną diodę za dużo". Po prostu ma dodatkowo diodę która pokazuje stan "stand by" i drugą diodę pokazującą stan włączenia. Mogłaby wystarczyć jedna dwukolorowa... a tak świeci jak choinka w cudzysłowiu...
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony... Pozdr.

0