Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] generator około 12 Mhz

Adamo3A 21 Wrz 2012 21:55 2295 8
  • #1 21 Wrz 2012 21:55
    Adamo3A
    Poziom 14  

Witam, potrzebuję generator z precyzyjną regulacją częstotliwości w zakresie 10 do 14 Mhz, ale fajnie jak by startował juz od Khz, o regulowanym prądzie wyjściowym 0 - 10A ewentualnie wystarczy mi 5A
    Zapłacę za wykonanie, lub info gdzie coś takiego kupić
    bardzo dla mnie ważne jest aby dało się precyzyjnie ustawić częstotliwość do sześciu miejsc po przecinku czyli 10,xxxxxx Mhz

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 21 Wrz 2012 23:57
    beatom
    Poziom 31  

Kolega wie o czym pisze, czy tak sie koledze te glupoty same napisaly?

• #3 22 Wrz 2012 09:39
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Generator stabilizowany atomowym wzorcem czasu jest wykonalny, tylko ta cena...

• #4 22 Wrz 2012 14:49
    Adamo3A
    Poziom 14  

Wiem ze potrzebuję takie parametry, jednak co do możliwości, gdybym wiedział i potrafił to bym sobie zrobił, nie wiem dlatego piszę tutaj.
    Fakt może sie wydawać ze to głupoty jednak po przeczytaniu wyników pewnych badań chciałbym samemu sprawdzić na ile zjawisko tam opisane jest możliwe, a do tego potrzebny mi w/w generator.
    Proszę o propozycje na ile to możliwe, i na ile należało by uprościć układ tak by było to w zasięgu.
    Do ilu miejsc po przecinku trzeba by zmniejszyć zakres?
    A jak by zrezygnować z precyzji i nastawić na oko ?
    chodzi mi szczególnie o wąski zakres od 13,56 Mhz do 13,60 Mhz

• #5 22 Wrz 2012 15:57
    zielony_gajowy
    Poziom 13  

Adamo3A napisał:
    chciałbym samemu sprawdzić na ile zjawisko tam opisane jest możliwe, a do tego potrzebny mi w/w generator

A mogę prosić o jakieś namiary?

Jeśli, chodzi o samą stabilność generatora (bez gwarancji), to da się zrobić (prawie) ;).
    Pierwszy problem - mało ludzi w Polsce dysponuje odpowiednio dokładnym miernikiem.
    Drugi problem - dokładność generatora w czasie, tzn. jak długo ma utrzymywać zadaną częstotliwość z dokładnością do 1Hz? 2 milisekundy, sekundę, minutę, rok?
    Trzeci problem - dla ułatwienia zakładam, iż chodzi o prostokąt. Jaki jest dopuszczalny kąt nachylenia zbocza, i na jakim poziomie "następuje wyzwolenie"?
    Czwarty problem - co to znaczy "na oko" przy żądanej dokładności?

• #6 22 Wrz 2012 16:21
    Adamo3A
    Poziom 14  

Kształt przebiegu nie odgrywa wielkiej roli ale wskazany jest trójkąt albo trapez, co do parametrów, to układ na początku ma być testowym w stałej temperaturze, czas na początek wystarczy minuta, ale jak ruszy powinien działać kilka godzin.
    może opowiem do czego to ma być i będzie prościej - przy odpowiedniej częstotliwości przy zastosowaniu odpowiednich elektrod ma sie rozpadać struktura pierwiastka, mam elektrody, brakuje tylko generatora, który należy stroić i obserwować kiedy jest najlepszy efekt, wtedy częstotliwość zachować na stałe, i używać po kilka godzin dziennie.
    wiec jak pisałem, wystarczy na początek kilka sekund do minuty, tak by sprawdzić czy to w ogóle działa.

• #7 22 Wrz 2012 16:26
    -RoMan-
    Poziom 42  

Cóż... Współczesny kamień filozoficzny albo Zimna Fuzja - choć taką to się widuje u leniwych myśliwych...

• #8 16 Paź 2012 08:29
    _Robak_
    Poziom 33  

Rozumiem że w kieszeni masz kilkadziesiąt tysięcy euro na projekt? Inaczej chyba kosz...

• #9 20 Lis 2012 12:31
    ZEMELKA
    Poziom 13  

Moja propozycja. Kupić a jeszcze lepiej pożyczyć profesjonalny generator w.cz. o stabilnym wewnętrznym wzorcu częstotliwości. Gdyby mimo to stabilność częstotliwości okazałaby się za mała, można by pomyśleć o dołączanym zewnętrznym generatorze synchronizowanym sygnałem radiowym jednej ze stacji emitujących sygnał częstotliwości wzorcowej. Następnie należałoby wykonać wzmacniacz mocy w.cz. o wystarczającej wydajności prądowej.