Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b4 1.8 benzyna - wariuje obrotomierz

21 Wrz 2012 23:10 3540 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam od nie dawna vw passata b4, 1.8 w kombi, benzyna-gas, 1994r. Problem mam tego typu że, obrotomierz ma dziwne wskazanie. Po załączeniu zapłonu wskaźnik jest na 0 (OK), pa dopaleniu pokazuje 2000 obrotów (OK), jak naciskam pedał gazu stopniowo aby zwiększyć obroty licznik pokazuje nadal 2000 (NIE OK), nagle po przekroczeniu x obrotów, wskazówka nagle opada do 0 (NIE OK:(
    Nie mam pojęcia co jest grane, szukałem jakiegoś czujnika odpowiadającego za prędkość obrotową, ale nic nie znalazłem. Znalazłem tylko urwany kabel od sondy lambda (Naprawiłem), czujnik położenia otwarcia przepustnicy (Działa). Myślałem też że czujnik halla może byc powiązany ale gdyby był walnięty to bym raczej miał problem z odpaleniem bo jest w kopułce rozdzielacza i steruje zapłonem.
    Jeśli ktoś miał problem podobnego typu lub ma jakieś pomysły? proszę o podzielenie się wiadomościami.
  • Poziom 15  
    Na biegu jałowym 2000 obrotów? raczej "nie ok". jeśli silnik pracuje bez zastrzeżeń, przybliżyłbym się do wady w liczniku. Gdyby ECU dostawał od czujnika takie wartości nie chodziłby prawidłowo.
    Myślę, że powinieneś rozpocząć od licznika i wtyczek przy nim. Może powstały zimne luty na płytce licznika.
  • Poziom 2  
    Rozebrałem licznik i okazało się że licznik był już wcześniej ściągany. Były po przeginane piny od wskaźnika wychyłowego obrotomierza i jeden z nich został okręcony wkoło i urwane zostało jedno wyprowadzenie cewki. Naprawiłem i działa, tylko niestety przed rozebraniem wskaźnika nie zaznaczyłem punktu "zerowego" i nie wiem jak ustawić wskazówkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Niestety nie da rady w ten sposób, gdybym ściągał wskazówkę wyciągając ją to może by to pomogło ale nie mogłem w ten sposób więc kręciłem wskazówką wkoło pociągając ją jednocześnie. Podczas zakładania zauważyłem że sprężynka odpowiedzialna za powrót wskazówki trochę się rozwinęła i wskazówka powoli wracała do 0. Wychodzi na to że oś okręciła się w magnesie i teraz mogę ustawi sobie obroty na dowolną wartośc początkową. Przydała by mi się informacja o max wychyleniu wskazówki, do wyczuwalnego oporu, mógł bym wtedy coś z tym zrobic.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    jak podłaczyć prędkosciomierz do czujnika w passacie b4 1.9 tdi

Dodano po 1 [minuty]:

proszę o schematy mam liczniki z polo 6n .steruje prędkościomierzem komputer czy tylko czujnik????

Dodano po 41 [sekundy]:

mam tam piny 7 i 27

Dodano po 1 [minuty]:

jesli ktoś miałby schemat do obrotomierza , oleju i prędkościomierza to byłnym wdzięczny