Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz!Box 7320 - Brak dostępu do internetu

22 Wrz 2012 10:29 2202 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Po krótce opiszę o co chodzi.
    Dostęp do internetu mam od dostawcy osiedlowego - mmj - sam kabelek RJ45 (dostęp przypisany na stałe do MAC adresu karty sieciowej, a obecnie do MAC adresu FB), który wpinam do routera albo bezpośrednio do kary sieciowej w komputerze. Wcześniej miałem Fritz!Box 7050, na którym sklonowałem MAC adress karty sieciowej i tak to działało.
    Obecnie mam podpięty Fritz!Box 7320 (firmware 100.04.89Multi_by_Annex V0.03b), z ustawieniami takimi samymi jak w FB 7050. Niestety działa ale tylko i wyłącznie, gdy do kabla z internetu RJ45 jest wpięty np. router albo switch, a następnie kabelkiem RJ45 podpinam FB 7320. Gdy kabel podepnę bezpośrednio do FB 7320 to dostęp do internetu jest ograniczony, tzn. dostępu do internetu nie ma, jedynie można się łączyć z FB.
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem, co to może być.
    Dodam, że w panelu FB pokazuje że połączenie z internetem jest OK.
    Nie ma połączenia do internetu, ani po Wlan ani po Lan, próbowałem na dwóch komputerach.
    Na pomoc dostawcy internetu nie mam co liczyć, gdyż serwisant nie umiał nawet połączyć się z FB po kablu, nie wspominając nawet o tym, że jak go zobaczył to się mnie spytał co to za wynalazek......

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    dbdareczek napisał:
    serwisant nie umiał nawet połączyć się z FB po kablu, nie wspominając nawet o tym, że jak go zobaczył to się mnie spytał co to za wynalazek......

Od tego jest Elektroda ;-)

Problem jest banalny: FB7320 potrafi internet po ATA dopiero od wersji 05.xx. Twoja 04.xx tego nie potrafi.

Trzy wyjścia:
    1.
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_...utsch/FRITZ.Box_Fon_WLAN_7320.100.05.22.image

2.
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.7330/firm...FRITZ.Box_7330.en-de-es-it-fr.107.05.24.image

3. Freetz dla 7320 z 7330 (międzynarodowy) ode mnie
    (dodatkowe usługi)

Jedyna różnica pomiędzy 7320 i 7330 to brak możliwości telefonii stacjonarnej na 7320.

Jak wgrać firmware: patrz moja stopka.

Po wgraniu firmware kabelek RJ45 do gniazdka LAN nr 1.

A tu jest napisane, jak zmienić MAC-Adres w (każdym) Fritzu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11217130#11217130
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany.

Było dokładnie jak to opisał użytkownik freetz_master.

:D