Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB022-24/24K - Piec nie przelacza sie na prace grzewcza

22 Wrz 2012 12:14 9825 19
  • Poziom 2  
    Posiadam Buderus Logamax plus GB022-24.24k +Regulator RC20. Ostatnie kilka dni zauwazylem, ze piec nie wchodzi na tryb pracy grzewczej przy spadku temperatury pomieszczenia wskazywanej przez regulator RC20 ponizej tej ustawionej jako minimum. Piec caly czas pozostaje w trybie podgrzewania wody. Czy ktos wie czym to moze byc spowodowane?
  • Poziom 15  
    Może jest przełączony w tryb letni ?
  • Poziom 2  
    Nigdy nie przelaczalem go na tryb letni, zreszta instrukcja obslugi mowi o trybie letnim tylko w polaczeniu z modulem obslugowym np. RC30, a ja takiego nie posiadam.
  • Poziom 15  
    Dopiero wróciłem i przeczytałem Twoją wiadomość.
    Tylkp zapytałem.
    Rano przemyślę Twój problem (po przejrzeniu instrukcji zarówno do kociołka jak i panelu.
  • Poziom 12  
    Meni na kotle aż pojawi się grzejnik jeśli jest przekreślony to go "odkreślić" strzałką.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, nie wiem czy dobry wątek wybrałam ale mam piec buderus gb022 i mam ogromny problem, od jakis 2 lat co pół roku (zwykle w sezonie grzewczym) wyskakuje mi błąd/usterka IC. reset niekiedy pomaga, niekiedy trzeba wyłączyć i włączyć piec. Nie byłby to problem gdyby nie to za najpierw usterka wyskakuje raz w tygodniu, (zawsze przy załączaniu sie pieca z nocki na dzień ewentualnie w ciągu dnia gdy dogrzewa wodę), ale z czasem usterka wyskakuje kilka razy dziennie, bardzo proszę o pomoc bo nie ukrywam ze zimno mnie dobija
  • Poziom 12  
    Wezwij serwis - przegrzanie komory spalania - kocioł musi zostać wyczyszczony po stronie spalin.
  • Poziom 9  
    Oki, dzięki za odp, ale po wizycie serwisu przez pół roku jest spokój, po około 6 miesiacach problem wraca, zaczynam sie martwic ze zaraz bedzie trzeba w/w "zabiegi" wykonywać raz na kwartał albo czesciej. Czy jest możliwość wyleczyć to raz na zawsze (wiem że to proszenie niemal o gwiazdkę z nieba) albo chociaz na rok
  • Poziom 12  
    ILE ma lat? - strona spalinowa musi być dokładnie wyczyszczona.
    Może być zużyty wymiennik ciepła koszt ok 1100 zł.
    Wymienni się z czasem utlenia i nie odbiera ciepła ze spalin.
    Spróbuj zmniejszyć temp C.W.U.
  • Poziom 9  
    Piec i cała instalacja mają 6 lat, temperatura na bojlerze jest ustawiona niezbyt wysoka bo bodajże 45° (zasobnik wody). Problem z załączeniem właściwie zawsze pojawia sie po wystudzeniu pieca czyli przy przejsciu z trybu nocnego w tryb dzienny. 6 lat to chyba mało zeby pojawiały sie takie problemy (usterka poajwiła sie 1. raz 2 lata temu)
  • Poziom 12  
    Dokładnie wtedy kocioł pracuje na pełnej mocy z wysokimi temperaturami.
    Przegrzanie wymiennika powoduje załączenie tego błędu.
  • Poziom 9  
    Witam. Dawno mnie nie było. Jednak super piec nie pozwala mi się z Wami rozstać. Od ostatniego razu problem niestety nie zniknął. Przyjechał inny serwis bo poprzedni jakby nie ogarnia. Nowy/inny serwis wymyślił ze brakuje uszczelki co później okazało się gruszkami na wierzbie... bo podobno niczego nie brakuje. Już nie mam sil. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Czuje się jak w programie usterka.... Ale jakoś mi nie do śmiechu. Nie muszę się znać na wszystkim ale niestety chyba powinnam bo jak na razie nikt nie potrafi mi pomoc. Nie wiem czy pisać pisma do producenta. Tak naprawdę to nie mam żadnych papierów ze zgłaszanych usterek. Poradzicie coś proszę bo zima tuz tuz
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Objawy wskazują na wymiennik ciepła. Mogło się zdarzyć, że czujnik temperatury stracił swoje parametry i podaje złą temperaturę do automatyki, która reaguje prawidłowo i wyłącza kocioł.
    Można to stwierdzić:
    1.Poszukać parametrów czujników temperatury i porównać je z tymi z kotła.
    2.Zakładając na kocioł monitoring temperatur z zapisem w formie wykresów ciągłych, by uchwycić moment wyłączenia.

Jeżeli jest to przegrzanie wymiennika, to chyba nie potrzebujesz pełnej mocy na centralne, a zasobnik tez możesz ładować mniejszą mocą. Weż kogoś kumatego, kto to Ci pomierzy
    i ograniczy moce max.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mądry goni mądrzejszego a i tak do kumatych im daleko. Szczerze to3 serwisantów nie ogarnęło problemu. Mam wrażenie ze po zakupie klient nie ma prawa glosu. Nie wiem czy można tu polecać serwis... Jeśli tak to poszukuję "kumatego" serwisu

Proszę poprawić błędy pisowni. Tu obowiązuje język polski.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    Jeśli był czyszczony to tylko wymiennik do wymiany "
    Jego zużycie widać gołym okiem.
    Narazie możesz ustawić stałe grzanie wody.
    Na inne rozwiązania szkoda kasy.

Pozdr.
  • Poziom 9  
    Dziękuję, ale niebawem zima i nie chcę zostać z niedziałającym piecem jak pojawia się mrozy. Czy jest jakiś sposób aby wade/problem ostatecznie zlikwidować, no poza zakupem nowego pieca...
    Ostatecznie usterkę musi zlikwidować serwis Buderus na miejscu. Usterka mówi jednoznacznie o przekroczeniu dopuszczalnej temp. spalin (pow. 105st.C) więc należy znaleźć przyczynę braku ich schłodzenia. Najpierw trzeba sprawdzić sam czujnik temp. spalin a jeśli okaże się ze jest sprawny to należy porządnie wyczyścić wymiennik po stronie wodnej i spalinowej. Jeżeli faktycznie - jak napisano powyżej - lamele wymiennika są zużyte (czyli ich nie ma bo się wytarły/wypaliły) to bez wymiany wymiennika się nie obejdzie. Piszesz że kocioł ma 6 lat, więc proszę o przedstawienie na tym forum protokołów z corocznych przeglądów serwisowych kotła wraz z obowiązkowymi wydrukami z analizatora spalin ... Piszesz że nie ma żadnych dokumentów?! A to dlaczego?
  • Poziom 9  
    Chyba mało kto tym kotłom robił analizę spalin. Ustawiane były tylko na ciśnienie na zespole cewek, przy mocy minimalnej.
    Za błędem C1 może stać uszkodzony czujnik, wymiennik, jak i nieszczelności zespołu gazowego lub samego wentylatora, przerzucają gaz na zewnątrz, mieszanka powietrza i gazu robi się bogatsza w gaz, i rośnie temperatura spalin oraz kocioł częściej się brudzi. W kotle mogą być jeszcze inne "chochliki", ogólnie ten model kotła jest bardzo nieudany, ciężki w serwisie, diagnozie i naprawie. Obecnie by były to chyba najtańsze kotły na rynku, moim zdaniem najlepiej nazbierać pieniędzy i kupić nowy kocioł, tych nie opłaca się naprawiać, po wymianie jednego elementu po pewnym czasie pada kolejny. Może się okazać, że kosztu napraw będą bardzo bolały.
    Chyba mało kto i dlatego wypalają się lamele wymiennika.
  • Poziom 9  
    A co by tu analiza zmieniła?
    Skoro producent wyraźnie podawał ciśnienie na zespole gazowym. I raczej kręcenie według własnego "widzi mi się" nie ma sensu.
    Trzeba przyznać, że kocioł wyjątkowo jest nieudany. Mieliśmy już przypadki, że autodiagnoza oszukiwała i pokazywał np. 9Y, a padł czujnik spalin... Zwarcie na siłowniku trójdrożnego pali transformator na płycie, przez, co naprawa jest kosztowniejsza.
    Najlepsze chyba w tamtym okresie z oferty Buderusa, jako wiszące były GB112, żadnych problemów, jak do tej pory z nimi nie mamy.