Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Still R 70-20 brak rozruchu

22 Wrz 2012 12:30 2988 10
  • Poziom 8  
    Witam .Koledzy może ktoś pomoże mi ustalić jaka jest usterka w moim wózku Still70-20 silnik mercedes rozruch generatorowy prod. 1991 rok mianowicie: wózek nie odpala pulsuje bardzo szybko kontrolka N ,przeczytałem gdzieś na forum że jest to uszkodzona płyta rozruchu lub jazdy można to sprawdzić uruchamiając tryb serwisowy i obserwować poszczególne diody na przednim panelu (jak uruchomić tryb serwisowy i które diody mrugają),wymieniłem jeszcze uszkodzony bezpiecznik łączący płyty na przednim panelu bez rezultatu kontrolka dalej mruga.Pozdrawiam czekam na pomoc
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam podobny problem. Mruga kontrolka N i nic nie można zrobić. Wiem na pewno że wina leży po stronie płytki jazdy nr. 361084, bo została wymieniona na drugą (trochę inną) pożyczoną z innego wózka i chodzi...
    Jak sprawdzić co w niej jest nie tak?

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam,no to mamy podobny problem może pokazała by coś diagnoza tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić ale u ciebie jest to płyta jazdy może ktoś na forum podpowie nam jakie najczęściej wysiadają elementy poczekamy jak coś będę wiedział od razu wrzucę na forum. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jak tylko czegoś się dowiem to dam znać ale jak na razie nie mogę nic znaleźć. Jutro usiądę i spróbuje pomierzy co nieco...
    może ktoś z forum pomoże ?
  • Poziom 8  
    Witam chciąłbym odświeżyć temat wymontowałem ostatnio silnik ,generator wszystko jest ok.Myślę że problem tkwi w płytach oczekuję podpowiedzi od forum przecież te wózki bardzo często mają taką awarię.Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Płytkę można naprawić. Szkoda że mam daleko.
  • Poziom 8  
    Witam kolego dzięki za odzew,można to sprawdzić w domowych warunkach czy jest to płyta jazdy i który element najczęściej się sypie, i jaki może być koszt naprawy.pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Elektronika z początku lat 90. Miernik w rękę i szukać skoro na płycie z innego wózka jest dobrze.
  • Poziom 8  
    Witam elektronika faktycznie z lat 90,z innego wózka zakładałem płytkę rozruchu wraz z stycznikami znajdującą się przy silniku,resztę płyt jest z przodu,i teraz pytanie mogę zacząć od pomiaru napięć ale muszę znać wartości bazowe na tych płytach,a może wiesz jak zrobić diagnozę w tym wózku może to coś by dało.pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Nie dysponuję takimi danymi, zresztą serwis autoryzowany raczej też nie dysponuje. Serwisant ma stwierdzić która płyta i wymienić na nową. Oczywiście za ładne pieniądze.

Obecnie kombinuję z naprawą dwóch wózków z 2006r, oczywiście naszej ulubionej firmy. Serwis zaproponował za naprawę cenę w okolicy połowy nowego.
  • Poziom 8  
    Witam kolego to tłumaczy dotychczasową ciszę na tym forum, nikt nie podzieli się taką wiedzą jeśli ona tyle kosztuje.Dziękuję jeszcze raz za odpowiedż.pozdrawiam