Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE26S81B - podmiana T-Con

22 Wrz 2012 16:19 3900 9
  • Poziom 23  
    Prawdopodobnie uszkodzony jest T-CON V260B1-C04 , mam możliwość podstawienia za niego V260B1-C03. Czy można taką zamianę zastosować
  • Poziom 35  
    zebro napisał:
    Czy można taką zamianę zastosować
    Można, jeżeli ma takie same piny na wtyku, czyli zasilanie i sygnały.

• Poziom 28  
    Podaj objawy uszkodzenia, nie koniecznie to musi być winny T-CON. Tam występuje wadliwa matryca Chi Mei. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Czytałem o wadach tych matryc, objawy tj. tv startuje na początku dobrze, po chwili zaczyna się robić coraz bielsza matryca z jednoczesnym zamrażaniem obrazu. Objawy te są podobne do tych przy uszkodzonej matrycy, ale aby się upewnić o tym taniej jest podstawić T-cona.

• Poziom 28  
    Masz 2 uszkodzenia. Aby usunąć pierwsze tj. że robi się biała wymień dławik L100 na T-CON ten pierwszy na zasilaniu. Pomimo przejścia on jest wadliwy. Po rozwiązaniu tego problemu pozostaje drutowanie aby nie mroził obrazu. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Ten L100 to rozumiem dławik SMD, który ma na sobie napis 100, a oznaczenie na płytce R161, wymienię go tylko muszę poszperać w jakimś złomie Znalazłem w internecie, że to 10µH (DŁAWIK SMD SDRH104-100M 10uH/2,53A RoHS ). Natomiast o co chodzi z tym drutowaniem??
  • Poziom 24  
    Pin 10 wierszy łączysz z VON obok wtyki z t-con.

• Poziom 28  
    Kol. Top Serwis nie mylisz matryc ?? Jak mrozi to STV się łączy. Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Przepraszam pomyliłem się, oczywiście z STV.
  • Poziom 23  
    Drutowanie matrycy załatwiło problem (połączenie PIN 10 i STV). Płytki T-con obydwie chodzą przy tej matrycy.