Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do internetu- sterowniki karty sieciowej

22 Wrz 2012 17:16 7329 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.

Po włączeniu komputera (stacjonarny), pewnego dnia pojawiło się okienko aktywacji systemu windows XP. Zdziwiłem się ale ponownie dokonałem aktywacji, po załadowaniu się systemu okazało się jednak, że nie mam połączenia z internetem. W otoczeniu sieciowym zniknęło połączenie z siecią domową, nie ma obecnie żadnych połączeń. Kabel jest podłączony, dioda karty sieciowej świeci się. Ten sam kabel podłączony do laptopa pozwala łączyć się z internetem.
    Sprawdziłem stan sterowników w menadżerze urządzeń, przy ikonce sterownika karty sieciowej widnieje znak zapytania, w rozwinięciu pojawia się komunikat o błędzie (System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Być może brakuje sterownika lub jest on uszkodzony. (Kod 39) ).

Próbowałem zlikwidować problem poprzez:
    odinstalowanie sterownika i ponowną instalację.
    podłączenie nowej karty sieciowej innego producenta, zainstalowanie do niej sterowników (po instalacji miały ten sam komunikat o błędzie)
    zmianę portu PCI

Proszę o pomoc :/

Dodam, że dostęp do internetu w sieci jest, bo łącze się właśnie teraz bezprzewodowo z innego komputera z tym samym routerem sieci domowej.
  • Poziom 43  
    Jaki model płyty głównej? Sterowniki chipsetu masz wgrane? System posiada SP3?
  • Poziom 2  
    Model płyty głównej: ASRock K7S8X v3 podane z Everest, system ma zainstalowany service pack 2, tuż przed i po awarii nie wgrywałem nowych sterowników chipsetu, mój chipset to SIS 746FX
  • Poziom 2  
    I co nikt nie ma pomysłu jak mogę to naprawić?
  • Poziom 43  
    Czyli co po wgraniu systemu nie instalowałeś sterowników chipsetu? Ściągnij i dograj SP3. Dalej zobaczymy.