Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXDATA eco 4000I - iskrzące gniazdo zasilania

22 Wrz 2012 17:22 1746 7
  • Poziom 2  
    Witam, podrzucił mi kumpel laptopa z komentarzem ze zona podłączyła wtyczkę od zasilania, spod klawiatury poleciał siwy dym i coś w środku się pali a na baterii działa ok. Po zdjęciu obudowy zobaczyłem wypalone koło pinu "+" z gniazda zasilającego na płycie głównej. Na początku myślałem ze to wina gniazda i tam jest zwarcie ale po demontażu gdy sprawdzam miernikiem + z masą w którymkolwiek miejscu na płycie jest zwarcie. Bezpiecznik koło gniazda 5A nie jest spalony. Stad tez moja prośba o pomoc może, ktoś pomoże znaleźć przyczynę, zakładam że to może być jakaś dioda ale nie mogę nigdzie znaleźć schematu do tej płyty.

Zdjęcie wypalonego miejsca
  • Poziom 43  
    Jest kilka warstw, usuń bezpiecznik i oczyść upalone miejsce.
  • Poziom 16  
    Zwarcie jest w laminacie. Musisz oczyścić miejsce wypalenia, ewentualnie usunąć kawałek płyty w miejscu podłączenia plusa. Można to zrobić ostrym nożykiem bądź po prostu ją rozwiercić. Zwarcie powinno ustąpić. Potem zaizolować. Bezpiecznik ściągnąć i wlutować na sztorc na polu lutowniczym koło PL1. W nowym gnieździe ostrożnie odgiąć pin plusa i przewodem dolutować się do bezpiecznika.
  • Poziom 2  
    mike833 napisał:
    Zwarcie jest w laminacie. Musisz oczyścić miejsce wypalenia, ewentualnie usunąć kawałek płyty w miejscu podłączenia plusa. Można to zrobić ostrym nożykiem bądź po prostu ją rozwiercić. Zwarcie powinno ustąpić. Potem zaizolować. Bezpiecznik ściągnąć i wlutować na sztorc na polu lutowniczym koło PL1. W nowym gnieździe ostrożnie odgiąć pin plusa i przewodem dolutować się do bezpiecznika.

Witam, zrobiłem tak jak napisałeś, tylko bezpiecznik rozleciał się po wylutowaniu to go sobie odpuściłem (to był chyba mój błąd), po podłączeniu zasilania i baterii świeci "ładowanie" ale gdy wcisnę "power" na chwile zapalają sie wszystkie zielone diody na panelu(hdd itd) i nic nawet wiatrakiem nie zakręci no i procek jest całkiem zimny, przedtem na baterii odpalał.

W miejscu gdzie był pin przewierciłem dziurkę a resztę spalenizny wydrapałem.

Tak to teraz wygląda.
  • Poziom 16  
    Uzupełnij bezpiecznik. Jaki prąd pobiera płyta po podłączeniu zasilania i jaki po włączeniu?
  • Spec od komputerów
    Teraz to ta płyta w kosz się nadaje.
    Rozwiercając otwór uszkodziłeś ścieżki w wielowarstwowej płycie.
  • Poziom 43  
    Na PC4 i PC7 masz zwarcia?
  • Poziom 2  
    Na PC4 i PC7 są zwarcia dalej. W czasie ładowania jest 1,4A a bez baterii 0,5A bwz względu na to czy jest wciśnięty "power" czy nie.