Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - porównywanie dwóch zakresów

ooxoox1 22 Wrz 2012 18:28 2016 6
  • #1 22 Wrz 2012 18:28
    ooxoox1
    Poziom 8  

Witam,

posiadam dane jak powinny kształtować się zapotrzebowania przetargowe na dane produkty na obecny i dwa miesiące do przodu :

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

jeżeli przetarg się kończy chciałem zaznaczyć taką komórkę na czerwono czyli t 10,2 i 0,2
    niestety formatowanie warunkowe nie może porównać ze sobą dwóch serii danych, musiałbym każdą komórkę formatowac osobno co zwiększyło by znacznie objetośc pliku. więc pomyślałem że może VBA

Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 23 Wrz 2012 11:34
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

ooxoox1 napisał:
    niestety formatowanie warunkowe nie może porównać ze sobą dwóch serii danych
    Może, jeśli spełnione są określone warunki. Z przykładu nic nie wynika, albo nie rozumiem.
    Może zastosować kolumnę pomocniczą z odpowiednią funkcją i formatować wg niej?

0
  • #3 23 Wrz 2012 16:03
    ooxoox1
    Poziom 8  

zasadniczo tak to działa do tej pory z dodatkowa kolumną,

funkcją "jeżeli" ostatnia kolumna jest mniejsza niż poprzednia zwracam wartość 1
    później formatowaniem warunkowym wyznaczam że jeżeli komórka równa jest 1 to świeci się na czerwono.

nie mniej jednak myślałem o rozwiązaniu typowo dedykowanym bez dodatkowej kolumny

0
  • #4 23 Wrz 2012 18:38
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Dlaczego formuły z kolumny pomocniczej nie użyjesz jako reguły formatowania warunkowego?

0
  • #5 23 Wrz 2012 19:38
    ooxoox1
    Poziom 8  

to jest formatowanie warunkowe tylko że dodatkowo przesortowałem przez kolory :)

w polu formuły - formuła jakiej użyłem w kolumnie pomocniczej

no i okno z formatowaniem i warunkami na kolumnę pomocniczą

0
  • #6 23 Wrz 2012 19:49
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Myślałem o czymś takim, bez kolumny pomocniczej:

0
  • #7 23 Wrz 2012 23:20
    ooxoox1
    Poziom 8  

Zasadniczo pomogło ale nie wiem czemu nie zaciąga dwóch ostatnich wersów niezależnie od tego czy dam zakres foramtowania na całą kolumnę czy od $f3:$f2700 bo tyle mam danych.

0