Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5735Z - Uszkodzona bateria

22 Wrz 2012 18:32 2997 3
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam problem z moim lapkiem. Pewnego razu przeszedł w stan wstrzymania (jak zawsze na noc) ale rano podczas próby uruchomienia wyświetlał się już błąd że nie można znaleźć dysku twardego. Dysk twardy rzeczywiście uległ trwałemu uszkodzeniu, trudno. Postanowiłem jednak zamontować w laptopie nowy dysk (miałem akurat pasujący więc nie było problemu), a jako że miałem taką możliwość zamiast oryginalnej na nim Visty zainstalowałem Windows 7 Ultimate. Po instalacji samego systemu zainstalowałem wszystkie sterowniki pobrane ze strony producenta. Jakie było moje zdziwienie jak system w zasobniku systemowym koło zegara wyświetlał na baterii czerwony krzyżyk, oraz informację rozważ wymianę baterii. Przed awarią bateria trzymała jakieś 1,5-2h bez problemu, aktualnie jeśli będzie działał na niej 5-10 minut to już coś. Nie wiem teraz, czy opłaca mi się kupować nową baterię do niego, czy po prostu pracować nadal z podpiętym cały czas zasilaczem ( a baterii wystarczy aby przenieść go z jednego stanowiska na inne).
    Czytałem wiele wątków o tym laptopie i baterii, jednak tam zawsze po odjęciu zasilania laptop gasł, a mój pracuje po prostu dużo krócej. Nie dziwiłby mnie powolny spadek wydajności, ale taka różnica dosłownie w ciągu paru godzin?
    Słyszałem że winny może być temu nowy system, ale w to mi się nie chce wierzyć.
    Jak myślicie? Co teraz najlepiej zrobić z tą sytuacją? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Mam laptopa z tej samej serii - 5738xx i też miałem podobny zaszczyt ze strony Windows 7 - po uaktualnieniu z Visty. Nie przejąłem się, po kilku seriach ładowania i rozładowania akumulatorów jakoś samo przeszło i bateria trzyma jak za Visty. Jak sam napisałeś, jest to problem (znany) z Win 7. Na swoim laptopie uruchamiałem także Vistę z dysku zewnętrznego po USB, żeby sprawdzić czy wszystko jest OK z baterią, po wyświetleniu tego monitu, (taki kaprys posiadania awaryjnego systemu na dysku zewnętrznym) i tam bateria była OK. Popróbuj, bo sposobów na tę przypadłość jest dużo w sieci.
  • Poziom 12  
    Sęk w tym że na początku też myślałem że kilkukrotne rozładowanie i naładowanie do pełna pomoże, ale jedyne co osiągnąłem to normalny, powolny spadek naładowania baterii z maksimum do ok. 85%, a potem spada od razu na 3% i laptop wyświetla monit o podłączeniu zasilania i zaczyna przechodzić w hibernację. Jak możesz to podaj jakiś link.
  • Poziom 12  
    Witam,
    próbowałem wielu sposobów i nic. Jako że często korzystam z komputera w poza domem uznałem że trzeba coś z tym zrobić i .......... kupiłem nowy laptop Sony 11". Uznałem iż nie da się, a na pewno nie będzie to opłacalne, uratować starego laptopa który teraz pełni rolę komputera stacjonarnego.
    Pozdrawiam