Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C#] - Podpięcie listy pod Grida

tiger1990 22 Wrz 2012 19:46 906 2
  • #1 22 Wrz 2012 19:46
    tiger1990
    Poziom 12  

Witam,

Mam problem z podpięciem listy pod grida.
    Problem wygląda następująco. W pierwotnej formatce mam grida - chciałbym aby po naciśnięciu prawego guzika otworzyła mi się formatka z tabelą w której będe mógł ustawić widoczność/lub niewidoczność Grida który jest na pierwotnej formatce.

W konstruktorze drugiej formatki przekazuje grida z pierwotnej formatki. Następnie pola ColumnName oraz Visible pakuje do Listy a liste za pomocą DataSource podbundowuje pod Grida - Niestety tabela pozostaje z niewiadomych powodów pusta.

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Będe wdzięczny za jaką kolwiek pomoc
    Irek

0 2
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2012 14:27
    marcinj12
    Poziom 40  

Niepoprawnie nazywasz zmienne i klasy - nazwa klasy powinna zaczynać się z dużej litery, a nazwa zmiennej niepublicznej - z małej. U Ciebie jest na odwrót (Element, Lista, Grid - to wszystko powinno być z małej litery).

Pod komentarzem "//Wstawiamy Kolumny" masz nawiasy tak, jakby to miało coś znaczyć - one są tam niepotrzebnie, bo po konstruktorze nowej kolumny jest średnik (który musi tam być), więc to co jest po nim to już nowa niezależna linia.

A teraz sedno sprawy - projektując klasę która upublicznia swoje pola, powinieneś stosować, a przynajmniej preferować, akcesory get i set: w nowszych .NET'ach wystarczy zrobić:

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    , albo przy ich projektowaniu wpisać prop i dwa razy kliknąć TAB.
    Akurat BindingLista którą chcesz zastosować wymaga takiego a nie innego układu - i tego właśnie brakowało.
    Tutaj w drugiej części masz przykład implementacji takiej listy.

0
  • #3 23 Wrz 2012 18:46
    tiger1990
    Poziom 12  

Hej,

Dziękuje serdecznie. Ta wstawka załatwiła sprawę - teraz wszystko działa już dobrze.

0