Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Goodmans GTVL27W23HD - Brak obrazu przez scart

sabret 22 Sep 2012 20:32 1641 4
    sabret
    Level 20  
    Wszystko działa normalnie oprócz tego, że z wejść scart (2 wejścia) mam brak obrazu dźwięk jest normalny, po wpięciu wtyku euro tv przełącza się prawidłowo na dane wejście. Z innych wejść działa normalnie, może ktoś wie co jest nie tak? main: PWB1018. Chodziarz może ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy. Mam ochotę wyczyścić eeprom, ale siedzi tam csi 24wc64 nie mam takiego czystego i boje sie ze po sczytaniu i wyczyszczeniu jak coś pójdzie nie tak to będzie problem go zaprogramować starym wsadem.
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Mam nadzieje,że sprawdziłeś kabel euro??
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    sabret wrote:
    Mam ochotę wyczyścić eeprom, ale siedzi tam csi 24wc64 nie mam takiego czystego i boje sie ze po sczytaniu i wyczyszczeniu jak coś pójdzie nie tak to będzie problem go zaprogramować starym wsadem.

To zwykły eeprom szeregowy, można wstawić taki sam lub o większym rozmiarze, np. 24WC128 dane i tak się ulokują w swoich komórkach po zaprogramowaniu.

Wymień IC U15...Pewnie w nim problem, bo nie przełącza ci wejścia na SCART skoro jest obraz OK np. z anteny, nie ma sensu wymieniać pamięci.

Pozdrawiam.
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    Chodziarz może ktoś wie jak wejść w tryb serwisowy.

Goodmans GTVL27W23HD - Brak obrazu przez scart Jak JA " kocham serwisantów" zaczynających naprawę od WEJŚCIA w tr. serwisowy!?
    *przy symptomie uszkodz. :brak obrazu /fonia jest

Przy takim prozaicznym uszkodzeniu na tym chińskim chassis (V27MMBT
    _ PWB1018), i matrycy V270B1-L13
    1.sprawdza się na pocz. czy jest brak obrazu po innych wejściach,
    potem
    - ponieważ brak schematu jak mniemam , po zamontowanych tam IC szukasz analogi z np. Samsungiem/ LG 27LZ5RV i zgodnie z wnioskami z pkt.1 szukasz układu odpowiedzialnego za kluczowanie syg. wejsciowych.

Reszta jak pisał kol.Z.S
    sabret
    Level 20  
    Dzięki za zainteresowanie, dopiero teraz odpisuje bo cały czas czekam na dostarczenie oryginalnego pilota przez klienta, a to dlatego, ze w menu wejścia scart są ustawione jako output i nie mogę tego zmienić z klawiatury lokalnej, poza tym przyciski vol.up i vol.dwn nie działają na klawiaturze lokalnej jak i na pilocie uniwersalnym, po przyciśnięciu vol.up lub dwn pojawia się skala regulacji ale nie zmienia się wartość skali. Zbyszku zgadza, się pierwsze co to mi się rzucił w oczy ten układ. Zobaczymy co będzie jak mi się uda przestawić te opcje. Lisku uwierz mi do opcji serwisowych wchodzę tylko w ostateczności i to tylko po to, żeby sprawdzić czy nie ma błędów, lub jakiś nieprawidłowości, a żeby coś przestawić to muszę być na 100 procent pewny co robię.
    Pozdrawiam
    Ps. Napisałem, ze z innych wejść działa normalnie.