Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Słuchawka Bluetooth

22 Wrz 2012 21:18 2115 11
  • Poziom 12  
    Witam. Mam takie pytanie, może naiwne. Czy słuchawkę Bluetooth, taką od "komórki" można wykorzystać do współpracy z komputerem też oczywiście z Bluetooth w celu korzystania n.p. ze Skype?
  • Poziom 12  
    Dzięki, tylko powiedz mi jeszcze czy to jest "oczywista oczywistość" czy trzeba wykonać jakieś specjalne zabiegi. Jest to netbook Samsung N102. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Włączasz zestaw Bluetooth, następnie na ikonie Bluetooth w komputerze klikasz i wybierasz dodaj nowe urządzenie. Klikasz dwa razy i masz już sparowany zestaw.
  • Poziom 12  
    Dziękuję bardzo, teraz dopiero zobaczyłem, że są podobne tematy. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam! Rzeczywiście netbook bez problemu wykrył słuchawkę (motorola h 270) i nawet nie "poprosił" o pin słuchawki. System Bluetooth zgłasza poprawność działania, jednak głos z mikrofonu jest przesterowany do tego stopnia, że mowa jest zupełnie niezrozumiała (test Skype) Próbowałem to regulować w ustawieniach mikrofonu Skype a także w dzwiękach panelu sterowania, ale bez rezultatu. Słuchawka chyba dobra, bo z telefonem współpracuje dobrze. Podejrzewam, że jest tu jakiś "myk" o którym ja nie wiem. Zastanawia mnie brak żądania kodu pin słuchawki. W ustawieniach Bluetooth nie widzę też ustanowionych portów COM dla słuchawki, a są dla telefonu który wcześniej instalowałem i wtedy komputer "prosił" o pin telefonu... Jeżeli może ktoś pomóc to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Czy nie masz ustawionego wzmocnienia programowego dla mikrofonu?
  • Poziom 12  
    Nie wiem. Gdzie tego szukać?
  • Poziom 30  
    Sprawdź poza Skype, na przykład w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk w okienku Dźwięk masz parę opcji do przetestowania.
  • Poziom 12  
    Próbowałem przestawiać suwaki w dzwiękach i przez chwilę było bardzo dobrze, a potem znów to samo, niezależnie od ustawienia suwaka. Jedynie suwak do oporu w lewo całkowicie wycisza mikrofon, ale już nawet minimalne przesunięcie w prawo powoduje duże szumy w słuchawce, które do końca zakresu nawet niewiele się zwiększają. Wygląda to jak sprzężenie. Co z tym zrobić?
  • Poziom 43  
    Masz w opcjach zaawansowanych sterownika dźwięku wzmocnienie mikrofonu o 20dB. Pewnie włączone? Wyłącz.
    W tym celu włącz "Sterowniki zaawansowane", przełącz "Opcje" na "Nagrywanie" i tam znajdziesz ten przycisk.
  • Poziom 12  
    Puki co jest dobrze.. Mam Win...7 starter i w "sterownikach zaawansowanych" nie znalazłem przycisku wzmocnienia mikrofonu. Jest tylko suwak i przycisk całkowitego wyciszenia mikrofonu. Odinstalowałem, zainstalowałem ponownie słuchawkę, poprzestawiałem priorytety i na razie (odpukać) działa) Ciekawe jak długo..? Powiadomię.