Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWT 13620W - Błąd E-10 - coś nie tak z wodą - czy ktoś mial podobnie?

rast20 22 Sep 2012 21:21 5436 4
 • #1
  rast20
  Level 10  
  Witam.

  Mam kłopot z pralką Electrolux EWT13620W. Pojawia się błąd E-10 ale nie na początku prania tylko pod koniec przy ponownym nabieraniu wody.

  Indtrukcja opisuje że ten błąd oznacza: brak dopływu wody, za małe ciśnienie, zapchany filtr. W elektroda.pl znalazłem post z 2006 roku w którym dodano, że ten błąd dotyczy też: uszkodzony zawór wody; uszkodzony obwód hydrauliczny hydrostatu; usterka elektryczna hydrostatu; uszkodzona wiązka;uszkodzona elektronika sterująca.

  Wyeliminowałem zbyt niskie ciśnienie wody (kolega 4 piętra wyżej ma taką samą i nie ma kłopotu po za tym błąd pojawia się o każdej porze dnia niezależnie od obciążenia lini), sprawdziłem też filtr, wąż dopływowy, testowałem wyjęcie sitek z węża i nic.

  Co ciekawe, błąd nie pojawia się na początku prania tylko pod koniec przy ostatnim nabieraniu i na wszystkich programach. Inne funkcje jak wirowanie działają bez zarzutu.

  W efekcje pod koniec prania pojawia się błąd E-10 i pralka zatrzymuje program. Po wznowieniu programu przyciskiem "start" pralka pobiera wodę i równocześnie ją wypompowuje ale bardzo powoli (jak lekko odkręcony kran - raczej woda wypływa samoczynnie a nie jest wypompowywana).

  Czy ktoś miał podobny problem lub może po opisanych objawach wskazać co może być przyczyną błędu? Czy zawór po nagrzaniu (po jakimś czasie pracy) może nie blokować odpływu wody i pralka nie może nabrać tyle ile potrzebuje i nabiera w nieskończoność jednocześnie wylewając?

  Będę wdzięczny za każdą wskazówkę lub szczegółową radę.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Popraw typ pralki (zjadłeś zero) oraz wejdź w diagnostykę tego złomu - może coś ona podpowie :?
 • Helpful post
  #3
  ag1112
  Level 14  
  Na ostatnim płukaniu, czyli z chwilą pobierania płynu do płukania.
  Wyjmij szufladkę na proszek do prania i sprawdź na "suficie" wnęki od szufladki czy nie są zasyfione otworki doprowadzające wodę do przegródki na płyn do płukania. Jeśli tak to przeczyść np. starą szczoteczką do zębów. Może pomoże

  Ewentualnie może być umieszczony za nisko wąż odpływowy ( podczas wirowania opadł) i woda sobie przelatuję przez pralkę samoczynnie. Zerknij w instrukcję na jakiej odpowiedniej wysokości powinien znajdować się tenże wąż.
 • Helpful post
  #4
  wioletta92
  Level 18  
  Sprawdź na jakiej wysokości masz odpływ. Odpływ powinien być na wysokości 3/4 pralki, powyżej poziomu wody w pralce. Jeśli jest inaczej to po spuszczeniu wody urządzenie przechodzi do pobierania wody, która samoczynnie wypływa do odpłuwu (naczynia połączopne) i pralka nie jest w stanie napełnić zbiornika wodą. Najlepszym testem będzie odprowadzenie wody np. do wanny lub kibelka.
 • #5
  rast20
  Level 10  
  Witam ponownie. pisze po przerwie urlopowej.

  peter - fakt zjadlem zero, dzieki.

  ag - pojemnik na proszek wyczyszczony, nie pomoglo...

  ag&wioletta - strzal w 10! pralka po przeprowadzce stoi w lazience na dziwnym podescie (podmurowce) i waz lezal z tylu nie podpiety do zapinek. Po przypieciu weza do tylu pralki (podniesieniu jego fragmenru powyzej bebna) pralka nabiera wody, ktora juz nie ma jak odplywac.

  Trywialny problem ale serdecznie dziekuje za blyskawiczna i trafna podpowiedz.

  Temat rozwiazany - zamykam.