Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup dobrego i w miarę taniego TV do 1500-2000 zł

jaruone 22 Wrz 2012 22:37 3762 24
  • #1 22 Wrz 2012 22:37
    jaruone
    Poziom 10  

Witam,
    Poszukuję jakiegoś ciekawego telewizora w przystępnej cenie - przeprowadziłem się i w nowym mieszkaniu nie ma TV. Jako fan piłki kopanej nie mogę sobie na taki dyskomfort pozwolić i muszę szybko zadziałać. W 80% jestem przekonany że moim wyborem będzie plazma, aczkolwiek jeśli jakiś LCD w tej cenie ma dobre odwzorowanie czerni (ogólnie kolorów) i nie zamula na szybkich scenach to ja go chętnie wezmę :)

Poniżej wypełniony kwestionariusz - z góry dzięki za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 4,5x6 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony zachodniej, tak więc mocniejsze światło koło 14-16, okna wyposażone w rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam (nowe mieszkanie) - wcześniej korzystałem z Hyundai E370D - zabawne myślałem że to plazma :P
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? min. 2 złącza HDMI, dobre odwzorowanie barw i przyzwoite czasy reakcji (głównie na TV oglądam mecze)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? z dekodera C+ Pace PVR (czyli kilka kanałów HD + reszta w gorszej jakości) czasem filmy mkv z komputera
    10 .Jakie urządzenia? Pace PVR (C+)/PC/notebook/w przyszłości może jakaś konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? głównie w weekendy po 5-6h (mecze), na tygodniu 1-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? relacje sportowe (piłka nożna)/filmy/programy dokumentalne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie na telewizorze
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, choć czasem rozważam zakup konsoli lub podpięcie PC (na razie nie ma gry która by mnie zmusiła do przesiadki na kanapę) - jeśli bym grał to gdzieś tak 2-3 h dziennie czyli ok. 30-40% dziennego czasu
    16. Preferencje co do marki? raczej znane i uznane np. Panasonic którego plazmy są w opini znajomych (i nie tylko) numero uno :)
    17. Preferencje co do wielkości? min. 40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe odwzorowanie obrazu, przejaskrawione kolory, wszelkie trzaski,buczenie,smużenie przy szybkich relacjach sportowych,tandetne menu,multimedialność na siłę
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? na tygodniu wieczorami, w weekendy 50-50.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym wydać jak najmniej 1500 optymalnie, 2000 max, w wyjątkowych sytuacjach do 2500 mogę się szarpnąć jakby telewizor był cudem techniki lub była by przecena 70" z 10000 zł na 2500 ;)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie - 3D to złooooo !!! :)

0 24
  • #2 23 Wrz 2012 10:34
    jacekRCA
    Poziom 25  

Jak będzie taka cudowna przecena, ja kupię prędzej od Ciebie hehe. Kurcze, pomyśleć sobie np. LG 72LM950V przeceniony do 2,5tyś, ludzie to by raczej pozabijali się, żeby być pierwszym w sklepie.

Z 3d to będziesz miał problem, bo prawie w każdym tv teraz jest.

0
  • #3 23 Wrz 2012 12:33
    jaruone
    Poziom 10  

jacekRCA napisał:

Z 3d to będziesz miał problem, bo prawie w każdym tv teraz jest.

W plazmach do 2000 zł z sezonu 2011 nie ma :) 3D może być tylko abym mógł wyłączyć tę funkcję. Ogólnie jeśli coś czego nie chcę jest w danym modelu i cena jest odpowiednia to nie ma z tym problemu - po prostu nie będę korzystał ;)

0
  • #4 23 Wrz 2012 13:30
    eM!
    Poziom 13  

Ciężko będzie Ci znaleźć TV w takich pieniążkach spełniający Twoje wszystkie wymagania (lub chociaż większość). Do tej odległości jaką podajesz przydałby się TV wielkości koło 46" aby w miarę wygodnie oglądać na nim telewizję. Źródło sygnału masz dobrej jakości więc nie masz czym się przejmować. Pliki MKV możesz w większości TV podać z Pendrive'a bezpośrednia do TV, a w TV gdzie nie możesz bezpośrednio zawsze jest opcja DLNA (stawiając np PS3 Media Serwer).
    Napisz jak Twoje możliwości zwiększenia budżetu do choćby 3tys może 3,5tys złotych?

0
  • #6 23 Wrz 2012 15:38
    dawidek3555
    Poziom 9  

dobrym rozwiazaniem bedzie samsung philips i sharp sie nie nadaje sprawdz ten model

0
  • #7 23 Wrz 2012 21:25
    jaruone
    Poziom 10  

Powiem Panowie, że zaskoczyliście mnie - myślałem że po hasłach : "mecze" + "dobra czerń" + "jakość obrazu w dynamicznych scenach" + "odwzorowanie barw" pojawi się kilka plazm i tyle :) Widocznie (a zakładam że wiecie lepiej ode mnie) z tymi LCD'kami nie jest tak źle i żyłem w dziwnym przeświadczeniu, że jak do sportu to tylko plazma Panasa - a tu widzę bardziej energooszczędne rozwiązania też wchodzą w grę.
    Dzięki za linki - w pracy zapoznam się z testami, bo zapowiada się ciekawie. Tego Philipsa od LOCOLOCO gdzieś już widziałem - ogólnie jak zaczął zbierać dobre opinie to chyba cena w górę poszła.
    Jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje to piszcie - chętnie sprawdzę.

BTW - dopiero teraz się skapnąłem, że tv które poleca LOCOLOCO kosztują koło 3 kafli. W moich mocno rozszerzonych granicach łapię się ale na 40 cali :(

0
  • #8 24 Wrz 2012 13:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bo do Twoich potrzeb ku radości powinieneś brać 46". Ale jeśli opór kasowy to oczywiście 40" będzie jeszcze lepiej grała.

0
  • #9 24 Wrz 2012 15:59
    Krystian332
    Poziom 9  

Witam. Moim zdaniem SAMSUNG bd w pana sytuacji najlepszy. Gama kolorów jest wspaniała ja i kontrast. Do meczy będzie idealny ;-)
    Serdecznie polecam.

0
  • #10 24 Wrz 2012 18:02
    eM!
    Poziom 13  

Znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym Sony 46EX720. Zeszloroczny model z motionflow. Do meczy będzie OK :) tyle że 2700zł.

0
  • #11 29 Wrz 2012 23:48
    jaruone
    Poziom 10  

Dziękuję Wam za nakierunkowanie ;)
    Dziś zrobiłem sobie wyprawę po sklepach RTV i trafiłem na fajną okazję porównania
    Panasonica 42E5 z Philipsem 40PFL 5007.
    Po oglądaniu w wielkopowierzchniowcu ciężko coś w 100% pewnego stwierdzić,ale obraz był OK widzę że puszczają coraz lepszy sygnał - czasem miałem wrażenie że Phil ma "lepszy" obraz, ale to subiektywne odczucie w dużej mierze mogły mieć na nie wpływ ustawienia bądź mało optymalne warunki testu :)
    Wydaje się że oba TV są ok, choć Phil ładniejszy - w Panasie drażni mnie dodatkowa przezroczysta plastikowa ramka wokół czarnej ramki obudowy - to jakaś funkcja podświetlania diodami ??
    Ponieważ Phil 40" > Panas 42",to mimo wszystko padnie prawdopodobnie na Panasa (sr*ł pies ramkę jak kilka stów zostanie może nawet za różnicę w cenie uda się wyhaczyć > 42").

Zanim dokonam zakupu jeszcze jedno pytanie: SONY KDL-42EX440 - co to za sprzęt ??Wpadła mi w ręce gazetka pewnego sklepu nie dla idiotów i zwróciłem na niego uwagę. Cena przyzwoita jak na Soniacza i nie wiem czy to nie warta uwagi opcja (nie widziałem go w akcji). Czy jest to dobry wybór czy pozostać lepiej przy powyższych 2 modelach ??
    A mam sentyment do tej marki (w preferencjach nawet nie wpisywałem bo myślałem że ceny za 40" zaczynają sie od >3,5k

BTW - @LOCOLOCO czy ten PAnas którego polecałeś ma pełne oznaczenie TX-L42E5 ?? Bo w sklepach oznaczali go TX-L42E5E - czy to "E" na koncu nazwy coś oznacza?? Bo na stronie producenta mamy tylko model TX-L42E5.

0
  • #12 30 Wrz 2012 00:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jest to samo - bo jest na Europę.
    Sama cena wiosny nie czyni.
    Zostałbym przy Panasonic 42E5 lub Philipsie PFL 5007.
    Testy masz już podane, zresztą sam widziałeś to wiesz najlepiej.

0
  • #13 01 Lis 2012 12:47
    jaruone
    Poziom 10  

Poczekałem miesiąc, dozbierałem pieniędzy i kupuję większy telewizor - padło na 47" Panasonica. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - LOCOLOCO w teście do którego link podałeś mamy opisany model ET5 (bardziej multimedialny i z 3d) zaś ja celuję w E5 - czy między tymi dwoma seriami są jakieś znaczące różnice oprócz dodatków typu wifi i 3D (na których mi nie zależy) ??
    Bo czytałem, że mają różne matryce - zakładam że jakość porównywalna ale wolę się dopytać zanim kliknę "kup" i wrzucę towar do koszyka

0
  • #14 01 Lis 2012 19:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak jak napisałeś , różni się tylko wyposażeniem.
    I będzie extra wybór 47" do podanych warunków.

0
  • #15 02 Lis 2012 18:23
    jaruone
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:
    Tak jak napisałeś , różni się tylko wyposażeniem.
    I będzie extra wybór 47" do podanych warunków.

Na kilka dni z zakupu nici - chciałem wziąć na raty, a tu mój dowód osobisty stracił ważność :( W międzyczasie poczytałem komentarze przy teście do którego link podałeś i wychodzą straszne rzeczy - mianowicie "banding" czyli widoczne nakładanie się obrazów na siebie w trakcie dynamicznych transmisji - np. sport.
    Problem dotyczy ponoć głównie większych telewizorów - czy rzeczywiście mam spodziewać się takich jaj jak na filmie ??

Link

Martwię się bo przed laty mój stary kineskopowy samsung miał ten problem - latające paski. Czy rzeczywiście uznana marka jak Panasonic może wypuścić tak działający TV czy to jednostkowa wada a ktoś bije niepotrzebnie pianę ??

Liczę że pomożecie :)

PS. LED TV to na chwilę obecną (do podanych przeze mnie warunków) jedyne sensowne rozwiązanie ?? Bo zastanawiam się nad plazmą - czemu nikt nie polecił - technologia przestarzała czy LEDy tak ją dogoniły że nie widać różnicy ?? Kuzyn ma w domu 3 plazmy panasa i na żadnej nie widziałem takiego efektu jak ww. banding - fart czy plazmy są od tego wolne ???

0
  • #16 03 Lis 2012 01:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Trochę mnie rozśmieszyłeś , te różnice to różnice polaryzacji wynikłe z nagrania kamerą.
    Tego oczywiście nie ma telewizorze.
    Rzeczywiście niepotrzebnie bijesz pianę.

Najrówniejsze podświetlenie obecnie jest na Philipsie 46PFL 5507\

Dodano po 47 [sekundy]:

Trochę mnie rozśmieszyłeś , te różnice to różnice polaryzacji wynikłe z nagrania kamerą.

Najrówniejsze podświetlenie obecnie jest na Philipsie 46PFL 5507
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

0
  • #17 03 Lis 2012 10:40
    jaruone
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:

Widzisz w trosce o zakup dobrego sprzętu czasem wyłącza się zdrowy rozsądek -polaryzacja :oops: -ile razy np. w Wiadomościach pokazywali wywiad prowadzony w pomieszczeniu w którym pracował monitor PC i widać było ten sam efekt.
    Zamiast szukać na YT dodatkowych problemów zajmę się czymś pożyteczniejszym ;)

0
  • #18 03 Lis 2012 11:00
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Najrówniejsze podświetlenie obecnie jest na Philipsie 46PFL 5507
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

Najcudowniejsze naprawdę z mega cloudingiem :D

http://img1.lesnumeriques.com/test/68/6858/PFL5527H_clouding.jpg

a tu recenzja na obecnie stosowanej matrycy samsunga i jego pseudo jakości

http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-40pfl5507h-p12906/test.html

locoloco testował philipsa na matrycy sharpa stąd te podnietki w teście. Obecnie nie dostaniesz tego modelu na sharpie tylko na szajsunga matrycy z cloudingiem gratis i smużeniem :D

0
  • #19 03 Lis 2012 14:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz wypisywać durnoty jakie chcesz.
    Ten telewizor ma extra podświetlenie.
    Takich durnych zdjęć możesz wkleić 100.000.000 to nic nie pomoże.
    Takiego podświetlenia na rynku nie ma nawet najgorszy telewizor na świecie
    A zdjęcia są prześwietlone co widać wyraźnie na linia obrazu.
    Trzeba być oszołomem żeby tego nie widzieć.]

0
  • #20 03 Lis 2012 14:47
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

Telewizor z testu który tutaj wklejasz był na matrycy sharpa do której żadnych obiekcji nie mam :)

Oboje wiemy, że już praktycznie nie można zakupić modelu philips 5007/5507 na matrycy innej niż syf od samsunga.

Wyjaśnienie kwestii matryc w philipsie 5007/5507 z innego forum

http://www.hdtv.com.pl/forum/825474-post3.html

0
  • #21 03 Lis 2012 16:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przekażę w poniedziałek sprawę prawnikom Samsunga - ciekawy jestem czy podzielą Twoje zdanie na temat obraźliwych słów Firmy. To będzie ciekawe doświadczenie na ile piszący są anonimowi w internecie.
    Zobaczymy czy rzecznik prasowy podejmie temat.

jaruone:

Spokojnie zmieścisz się w dobrej jakości modeli:
    Sharp 46LE 630
    Panasonic 47E5
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/83407-...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
    Philips 46PFL 5007

0
  • #22 03 Lis 2012 16:54
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Postaram się wkleić zdjęcia - bo porównanie zrobiłem. To jest właściwa droga do sprawdzenia. Mogę to zrobić dla pewności w redakcji Elektroda.pl w obecności ich dziennikarzy bo wiem jaki jest wynik - bo widziałem.

wkleić zdjęcia mają Tobie pomóc ? Czy masz zamiar obwoźny handel rozszerzyć do przytargania obu tv do redakcji rozkręcenia matryc żeby sprawdzić która jest która ?

nawet już mi się nie chce dyskutować :)

w hdtvpolska ktoś już to podsumował idealnie ;)

http://hdtvpolska.com/topic/28288-konkurencyjne-czarne-forum-i-co-ja-pacze-test-vt65/

jeszcze zgłoś, że w samsungu note 10.1 nie dopracowali softu i muli strasznie a na tle konkurencji z tegrą 3 działa jak SYF.

a miałem kupować tak samo jak i philla 5507 Ale na szczęście nie kupiłem bo bym się wkurzał.

0
  • #23 04 Lis 2012 00:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja nie mam nic chłopie do Ciebie. Nawet zacząłem Cię lubić .
    Ale jeśli prawnicy podejmą działania - to nie schowasz się się za monitorem.
    Może nie podejmą tematu - a może podejmą, zobaczymy.

Ja rozumiem chęć błyszczenia jako gwiazda, ale to nie ten serial.
    Nie ma powodu opluwania Firmy Samsung a przyklejanie epitetów ma prawo im się nie spodobać. W trosce o dobre imię firmy mogą zająć inne stanowisko niż Twoje.
    Na szczęście w Polsce jest tak, że za własne słowa się odpowiada.

Wracając do tematu - oczywiście robimy prezentacje modeli od kilkunastu lat na terenie całej Polski więc możesz być spokojny czy dostarczymy telewizory do redakcji - jeśli będzie taka potrzeba.

0
  • #24 04 Lis 2012 09:11
    Rysiekzgdanska
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Nie ma powodu opluwania Firmy Samsung a przyklejanie epitetów ma prawo im się nie spodobać.

to chyba musisz swoje śmieszne forum skasować w takim razie gdzie "opluwają" matryce samsunga :D

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem-117.html

jeden z cytatów z twojego forum

""Nagrałem jeszcze jeden filmik demonstrujący problem z smużeniem.Ten TV z matrycą samsung nie powinień w ogóle opuszczać fabryki. Philips 40PFL5507K/12 http://www.youtube.com/watch?v=-KPrc_UTF4A&feature=plcp "

Największym hiciorem jest to,że Ty podobno nie widzisz różnicy pomiędzy obiema matrycami...

No tak trudno dostrzec różnicę pomiędzy matową matrycą sharpa a pół matową wchodząca w lustro samsunga.

jaki znawca takie testy :D

a jeszcze mi powiedz jak można kalibrować telewizor w sklepie do warunków domowych klienta ? :D

0