Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADP4108 Whirpool - Zmywarka whirpool adp4108 się zacina

22 Wrz 2012 22:59 3768 10
  • Poziom 9  
    Witam , mam dziwny problem ze zmywarką otóż zmywarka nabiera wody, myje ,po myciu wypuszcza wodę następnie znów nabiera czystą i na tym koniec nie myje . Słychać jak pracuje programator , grzałka też się włącza bo woda w środku robi się ciepła zmywarka jednak nie zmywa. Czasem po otwarciu i zamknięciu drzwi zmywarka rusza dalej i myje normalnie do końca programu, To zacinanie nie dzieje się za każdym razem i niema znaczenie na jaki program jest nastawiona, Dodam ,że dwa miesiące temu była wymieniana pompa myjąca. Proszę o wskazówki, gdzie szukać usterki?
  • Poziom 39  
    bombel166 napisał:
    Słychać jak pracuje programator
    Jak to słychać?
    bombel166 napisał:
    Dodam ,że dwa miesiące temu była wymieniana pompa myjąca.
    To robi się ciekawie... została wymieniona na taką samą? Pokaż tabliczkę znamionową zmywarki i samej pompy.
  • Poziom 9  
    Co do programatora to słychać takie ciche "buczenie" i co jakiś czas "tykanie" Co do tabliczki znamionowej to nie mam teraz dostępu . Pompka kupiona była w sewisie Whirpoola i typ na tabliczce starej i nowej był taki sam. Poza tym pompka wymieniona była 2 miesiące temu a takie objawy występują od tygodnia. Do tej pory było O.K.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    bombel166 napisał:
    Co do programatora to słychać takie ciche "buczenie" i co jakiś czas "tykanie"
    Moja teoria jest taka że ten dźwięk nie dochodzi z modułu tylko z okolic pompy.
    bombel166 napisał:
    Poza tym pompka wymieniona była 2 miesiące temu a takie objawy występują od tygodnia. Do tej pory było O.K.
    Może być wadliwa pompa, problem z przewodami, z modułem, albo nawet z samą hydrauliką w zmywarce. Na początek trzeba zmierzyć napięcie na pompie w czasie takiego zatrzymania.
    bombel166 napisał:
    Co do tabliczki znamionowej to nie mam teraz dostępu
    Zły pies pilnuje? Bez rozebrania zmywarki raczej nie zrobisz nic.
  • Poziom 19  
    Obstawiam że znowu pompa padła.
  • Poziom 9  
    Wcześniej jak wysiadła pompa to były podobne objawy tzn. też zatrzymywała się . Było to na samym początku cyklu tak jakby nie miała siły pobrać wody. Po wymianie pomby na taką samą było idealnie i całe wakacje chodziła bez zarzutów.
    Teraz to ona zatrzymuje się ale w połowie cyklu jak jest woda w środku ( w trakcie mycia ).
    Zatrzymuje się nie za każdym razem ale jak się zatnie to każdym programie w tym samym miejscu tak mi się wydaje. Pomaga kilkakrotne otworzenie i zamknięcie drzwiczek od zmywarki.Później myje bez zarzutów.
    Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 19  
    No słuchaj,po objawach jakie opisujesz,dla mnie pompa jest do wymiany(ja na pewno na usłudze zaczął bym od tego).A te pompy tak mają że po kilkukrotnym otwarciu drzwi załapie i myje.Jak masz możliwość napisz kod pompy jaką dali Ci w serwisie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    bombel166 napisał:
    Proszę o podpowiedź.
    Podpowiedź już otrzymałeś, teraz czekamy aż sam coś zrobisz:
    movzx napisał:
    Może być wadliwa pompa, problem z przewodami, z modułem, albo nawet z samą hydrauliką w zmywarce. Na początek trzeba zmierzyć napięcie na pompie w czasie takiego zatrzymania.
  • Poziom 9  
    Rozebrałem pompkę typ CP045-009PE
    Podłączyłem ją na krótko i chodzi bez zarzutu.
    cichutko bez luzu
    Zgłupiałem
    co mam robić?
    Wszystkie flaki na wierzchu , wody nie mam w domu, kobita się drze a ja nie wiem co naprawić!!!
    Pomocy
  • Poziom 39  
    bombel166 napisał:
    Rozebrałem pompkę typ CP045-009PE
    Podłączyłem ją na krótko i chodzi bez zarzutu.
    No i narobiłeś się i szkoda twojej roboty. Prosiłem żebyś sprawdził czy dochodzi napięcie do pompy w momencie tego zawieszenia - miałbyś 100% pewności czy to coś w pompie czy też moduł nawala.
    No i ślubna by nie krzyczała, w każdym razie nie na okoliczność rozbebeszonej zmywarki...
  • Poziom 9  
    Narobiłem się i zrobiłem. Kable na całej długości były przytopione.
    Powód?
    Pompa od wypuszczania była zabita.
    Dzięki za zaangarzowanie.
    Pozdrawiam.