Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ADP4108 Whirpool - Zmywarka whirpool adp4108 się zacina

bombel166 22 Sep 2012 22:59 4236 10
    bombel166
    Level 10  
    Witam , mam dziwny problem ze zmywarką otóż zmywarka nabiera wody, myje ,po myciu wypuszcza wodę następnie znów nabiera czystą i na tym koniec nie myje . Słychać jak pracuje programator , grzałka też się włącza bo woda w środku robi się ciepła zmywarka jednak nie zmywa. Czasem po otwarciu i zamknięciu drzwi zmywarka rusza dalej i myje normalnie do końca programu, To zacinanie nie dzieje się za każdym razem i niema znaczenie na jaki program jest nastawiona, Dodam ,że dwa miesiące temu była wymieniana pompa myjąca. Proszę o wskazówki, gdzie szukać usterki?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    movzx
    Level 39  
    bombel166 wrote:
    Słychać jak pracuje programator
    Jak to słychać?
    bombel166 wrote:
    Dodam ,że dwa miesiące temu była wymieniana pompa myjąca.
    To robi się ciekawie... została wymieniona na taką samą? Pokaż tabliczkę znamionową zmywarki i samej pompy.
    bombel166
    Level 10  
    Co do programatora to słychać takie ciche "buczenie" i co jakiś czas "tykanie" Co do tabliczki znamionowej to nie mam teraz dostępu . Pompka kupiona była w sewisie Whirpoola i typ na tabliczce starej i nowej był taki sam. Poza tym pompka wymieniona była 2 miesiące temu a takie objawy występują od tygodnia. Do tej pory było O.K.
  • Helpful post
    movzx
    Level 39  
    bombel166 wrote:
    Co do programatora to słychać takie ciche "buczenie" i co jakiś czas "tykanie"
    Moja teoria jest taka że ten dźwięk nie dochodzi z modułu tylko z okolic pompy.
    bombel166 wrote:
    Poza tym pompka wymieniona była 2 miesiące temu a takie objawy występują od tygodnia. Do tej pory było O.K.
    Może być wadliwa pompa, problem z przewodami, z modułem, albo nawet z samą hydrauliką w zmywarce. Na początek trzeba zmierzyć napięcie na pompie w czasie takiego zatrzymania.
    bombel166 wrote:
    Co do tabliczki znamionowej to nie mam teraz dostępu
    Zły pies pilnuje? Bez rozebrania zmywarki raczej nie zrobisz nic.
    młody2066
    Level 20  
    Obstawiam że znowu pompa padła.
    bombel166
    Level 10  
    Wcześniej jak wysiadła pompa to były podobne objawy tzn. też zatrzymywała się . Było to na samym początku cyklu tak jakby nie miała siły pobrać wody. Po wymianie pomby na taką samą było idealnie i całe wakacje chodziła bez zarzutów.
    Teraz to ona zatrzymuje się ale w połowie cyklu jak jest woda w środku ( w trakcie mycia ).
    Zatrzymuje się nie za każdym razem ale jak się zatnie to każdym programie w tym samym miejscu tak mi się wydaje. Pomaga kilkakrotne otworzenie i zamknięcie drzwiczek od zmywarki.Później myje bez zarzutów.
    Proszę o podpowiedź.
    młody2066
    Level 20  
    No słuchaj,po objawach jakie opisujesz,dla mnie pompa jest do wymiany(ja na pewno na usłudze zaczął bym od tego).A te pompy tak mają że po kilkukrotnym otwarciu drzwi załapie i myje.Jak masz możliwość napisz kod pompy jaką dali Ci w serwisie.
  • Helpful post
    movzx
    Level 39  
    bombel166 wrote:
    Proszę o podpowiedź.
    Podpowiedź już otrzymałeś, teraz czekamy aż sam coś zrobisz:
    movzx wrote:
    Może być wadliwa pompa, problem z przewodami, z modułem, albo nawet z samą hydrauliką w zmywarce. Na początek trzeba zmierzyć napięcie na pompie w czasie takiego zatrzymania.
    bombel166
    Level 10  
    Rozebrałem pompkę typ CP045-009PE
    Podłączyłem ją na krótko i chodzi bez zarzutu.
    cichutko bez luzu
    Zgłupiałem
    co mam robić?
    Wszystkie flaki na wierzchu , wody nie mam w domu, kobita się drze a ja nie wiem co naprawić!!!
    Pomocy
    movzx
    Level 39  
    bombel166 wrote:
    Rozebrałem pompkę typ CP045-009PE
    Podłączyłem ją na krótko i chodzi bez zarzutu.
    No i narobiłeś się i szkoda twojej roboty. Prosiłem żebyś sprawdził czy dochodzi napięcie do pompy w momencie tego zawieszenia - miałbyś 100% pewności czy to coś w pompie czy też moduł nawala.
    No i ślubna by nie krzyczała, w każdym razie nie na okoliczność rozbebeszonej zmywarki...
    bombel166
    Level 10  
    Narobiłem się i zrobiłem. Kable na całej długości były przytopione.
    Powód?
    Pompa od wypuszczania była zabita.
    Dzięki za zaangarzowanie.
    Pozdrawiam.