Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrywanie z dyktafonu na PC. Jak?

zajko9 23 Wrz 2012 10:34 2541 6
  • #1 23 Wrz 2012 10:34
    zajko9
    Poziom 11  

Witam mam poważny problem ponieważ nie wiem jak przerzucić nagranie z dyktafonu na płytę CD a jest mi to bardzo potrzebne. Dyktafon to SONY ICD-BX800 2GB ma wejście na słuchawki i mikrofon, proszę was bardzo o pomoc za którą dam "Pomógł".

0 6
  • #2 23 Wrz 2012 11:17
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

przewod jack-jack wejście mid w karcie dźwiękowej kompa i jakikolwiek rejestrator dźwięku.

0
  • #3 23 Wrz 2012 11:32
    Christophorus
    Poziom 41  

Jeżeli dyktafon posiada gniazdo do podłączenia słuchawek można wykonać prosty przewód łączący gniazdo słuchawkowe dyktafonu z wejściem (gniazdo line-in) karty muzycznej. Sygnał z dyktafonu może być za silny i żeby uniknąć przesterowania karty muzycznej trzeba zastosować odpowiednio podłączony potencjometr do obniżenia poziomu sygnału na wyjściu słuchawkowym dyktafonu. Być może potencjometr ten nie będzie potrzebny jeśli w dyktafonie uda się ustawić odpowiednio niski poziom sygnału na wyjściu słuchawkowym.

Do tego potrzebny jest odpowiedni edytor audio, który pozwoli na zapis dźwięku z wejścia karty muzycznej. Trzeba też wybrać odpowiednie źródło sygnału w mikserze systemu operacyjnego, aby sygnał z wejścia karty muzycznej był dostępny w edytorze audio.

0
  • #4 23 Wrz 2012 16:02
    zajko9
    Poziom 11  

A karta dźwiękowa zintegrowana w komputerze będzie dobra ?

0
  • #5 23 Wrz 2012 19:20
    dzimi
    Moderator

Tak - będzie odpowiednia.

0
  • #6 25 Wrz 2012 18:30
    zajko9
    Poziom 11  

A w jakie wejścia to podłączyć mikrofon - mikrofon ?

0
  • #7 25 Wrz 2012 21:53
    Christophorus
    Poziom 41  

Napisałem już wyżej, sygnał z gniazda słuchawkowego dyktafonu podłączasz do gniazda line-in karty muzycznej komputera. Może być konieczne dopasowanie poziomu sygnału (głośności) w dyktafonie, żeby nie przesterować karty muzycznej zbyt silnym sygnałem. Sygnał ten można też stłumić odpowiednio włączonym potencjometrem w przewód połączeniowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów