Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kamerę monitoringu

23 Wrz 2012 11:52 14214 6
 • Poziom 9  
  Witajcie. Tata przyniósł z pracy kamerę do monitoringu z urwanymi wtyczkami i chciałby ją podłączyć, aby działała i przesyłała sygnał do telewizora. Niestety nie znam dokładnego modelu kamery, wiem tylko, ze to Sharp i wygląda tak jak ta:
  http://paradoxsystems.com.pl/pl/p205-50m-w-no...rzewodowa-ccd-sharp-kolor-420tvl-55-diod.html
  Z kabla wychodzi 5 przewodów + ekran: czerwony, niebieski, biały, żółty i bez izolacji. Po rozebraniu kamery, do diod idą żółty i czarny, gdy się podepnie -12V pod ten bez izolacji i +12V pod żółty to diody świecą. Do płytki z kamerą idą czerwony, biały i niebieski. Jak podłączyć napięcie i koncentryk do tej kamery, tak aby działała? Szukałem w internecie, ale nic nie znalazłem.
  Jeżeli będzie potrzeba zdjęć - napiszcie to zrobię i wrzucę
 • OptexOptex
 • Poziom 23  
  Musiałbyś zrobić dokładne zdjęcia elektroniki i kabli. Oświetlacz podczerwieni załanczany jest automatycznie przez kamerę po spadku oświetlenia do określonego poziomu najczęściej napięciem 12VDC.
 • OptexOptex
 • Poziom 14  
  Kamera miała prawdopodobnie pilota na przewodzie, który został urwany. Najczęściej minus zasilania jest połączony z masą sygnału wyjściowego. Spróbuj poszukać sygnału pomiędzy minusem zasilania, a którymś z pozostałych przewodów podłączając na wejście AV telewizora (gniazdo RCA koloru żółtego).
 • Poziom 9  
  Z tego co się dowiedziałem dzisiaj: do kamery był podciągnięty kabel CCTV (koncentryk + 2 zasilające). Wtyki wyglądały tak jak przy tej kamerze: Jak podłączyć kamerę monitoringu
  Jak podłączyć kamerę monitoringu - przewody wychodzące z osłony (kolejno po końcówkach: czerw, nieb, żółty, biały i bez izolacji (we wnętrzu czarny)
  Jak podłączyć kamerę monitoringu - widok kamery po wyciągnięciu
  Jak podłączyć kamerę monitoringu - sama płytka kamery.
  Wiem, że jakość kiepska, niestety nic nie poradzę.
  Chip na płytce z kamerką ma numer LR38603A
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Nie ma żadnej innej płytki w kamerze oprócz tych za zdjęciach? Do czego jest wpięty żółty i czarny przewód z oświetlacza IR? Jeżeli jest to cały zestaw to najprawdopodobniej:
  żółty +12
  czarny - masa
  niebieski - sygnał wideo
  czerwony +12
  biały - masa
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Sprawdź: czerwony +; biały video; niebieski masa -. Na zdjęciu nie wdać jak są połączone przewody od podświetlacza. Standardowo w kamerach podświetlenie jest połączone do plusa i masy, posiada własny układ zmierzchowy.
 • Poziom 9  
  dzięki, jak będę w domu to sprawdzę. podświetlacz ma własny czujnik, po podłączeniu - do czarnego i + do żółtego i zakryciu czujnika podświetlenie świeci. podświetlacz i kamera nie muszą być połączone razem

  edit: spróbowałem obydwu kombinacji, niestety 0 odzewu ze strony kamery. Wniosek jest jeden - jak podłączali za pierwszym razem to coś sknocili i spalili kamerę. Trzeba ją będzie zamontować tylko jako straszak :P