Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartThings jako inteligentne urządzenie dla domu

emer2 23 Wrz 2012 13:51 2289 1
 • SmartThings jako inteligentne urządzenie dla domu

  SmartThings to urządzenie, które pozwala połączyć świat rzeczywisty, a dokładniej urządzenia codziennego użytku do internetu, co z kolei pozwala na sterowanie tymi urządzeniami np. z poziomu smartfona. Oprócz samego urządzenia SmartThing powstały również aplikacje SmartApps ułatwiające komunikację z urządzeniem. Dzięki tym aplikacjom, użytkownik może dostawać różnego rodzaju powiadomienia na telefon z systemu SmartThings, np. gdy zaleje nam łazienkę. Oczywiście to wiąże się z uprzednio podłączonym czujnikiem do urządzenia SmartThings. Jest to jedna z funkcji monitorowania. Ponadto urządzenie może posłużyć jako system alarmowy i poinformować właściciela o włamaniu. SmartThings może również sterować oświetleniem w pomieszczeniach wedle ustawionych parametrów. Urządzenie jest zbudowane w oparciu o licencje open source dzięki czemu będzie możliwy rozwój urządzenia i rozbudowa również przez osoby, które będą chciały zapoznać się z dokumentacją. Aktualnie powstało powiązanie SmartThings z projektem Instacube, które jest ogólnie mówiąc cyfrową ramką na zdjęcia i nie tylko, sterowaną bezprzewodowo np. ze smartfona. SmartThings nie ma żadnego wyświetlacza, dlatego projekt Instacube może być ciekawym rozszerzeniem funkcji np. poprzez wyświetlania aktualnie włączonych funkcji urządzenia SmartThings. Do urządzenia będą dostępne różne czujniki np. ruchu czy otwartych drzwi. Można również podłączyć do urządzenia czujniki temperatury, wilgotności, tlenku węgla, dymu, ciśnienia i wiele więcej. Autorzy cały czas pracują nad rozwojem projektu i gromadzą na to środki finansowe.

  Strona źródłowa


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 23 Wrz 2012 18:47
  wiceq
  Poziom 13  

  Ja, to zawsze myślałem, że smart to powinien być użytkownik, a dopiero później daleko daleko telefon, czy inne urządzenia mające "wspomóc" życie.
  No cóż, świat się zmienia, za X lat roboty będą wiązały za nas sznurowadła, bo to przecież wysiłek no i jeszcze wymaga zdolności manualnych.