Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL/VBA - Kopiowanie danych/wzoru z pierwszego arkusza do kolejnych otwartych

kris1992 23 Wrz 2012 14:15 2241 4
  • #1 23 Wrz 2012 14:15
    kris1992
    Poziom 9  

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż mam zbytnio smykałki do programowania w ogóle, lecz z jednym gotowcem sobie poradziłem.
    Natomiast chodziłoby mi o to, aby po otwarciu nowej karty, kopiowało całą tabelkę albo cały arkusz do nowo powstałego...

Czyli naciskamy CTRL+H i mamy nowy arkusz z nazwą daty oraz automatycznie skopiowaną całą tabelkę z arkusza WZÓR do nowo powstałego.

Myślę że zrozumieliście?

0 4
  • #2 23 Wrz 2012 14:59
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W Thisworkbook (Ten_skoroszyt) linię

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

zmodyfikuj do

0
  • #3 23 Wrz 2012 15:28
    kris1992
    Poziom 9  

Wszystko fajnie tylko zaś nie działa to iż w nazwie arkusza powinna być dzisiejsza data.
    A wykonuje mi to że nazwa arkusza to WZÓR(2) i jest wszystko skopiowane a ja nie chcę WZÓR(2) tylko dzisiejszą datę.

------------------

OK ZROBIŁEM TAK:

Ale teraz pytanie ... bo tworzy się skopiowany arkusz Wzór z datą dzisiejszą lecz jest mały error.
    Jak klikne skrót CTRL+H gdy jest utworzony arkusz o nazwie 24 wrzesien 2012 to wywala błąd 400 i tworzy nowy arkusz jednak o nazwie WZÓR(2).
    Jak tego uniknąć?

0
  • #5 23 Wrz 2012 20:33
    kris1992
    Poziom 9  

Dzięki :)

Dodałem jeszcze aby nie tworzyło mi kolejnych arkuszy z tą samą datą lecz ten arkusz tworzyło i odrazu usunęło oraz aby nie wyświetlał alertu czy usunąć :)

0