Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki system? - Jaki sys. opr. wybrać?

durro 23 Wrz 2012 14:19 738 4
  • #1 23 Wrz 2012 14:19
    durro
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie:

1. Jaki System Operacyjny wybrać, dla laptopa: SAMSUNG 300E5C-S03PL ?
    Pierwotnie jest na Windows 7, ale zastanawiam się nad Windowsem XP.
    Który system będzie lepszy? Na którym będzie lepiej laptop działać? Sterowniki niby są na stronie producenta ale pytanie czy to wszystkie sterowniki i czy bez problemu można przejść z 7 ma XP? http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-S03PL-downloads

Z góry dzięki za odpowiedź.

• #2 23 Wrz 2012 14:25
    Dj Haker
    Poziom 35  

Nie widzę największego sensu instalacji Windows XP na tej maszynie.

Fabrycznie masz Windows 7 więc dostaniesz licencję i być może recovery.
    4 GB Ram a Windows XP obsłuży max 3,25GB.

Czy 7 będzie szybszy ? Zależy do czego używasz komputera i jak bardzo go zaśmiecasz.

Pozbywając się fabrycznego systemu wydajesz pieniądze w błoto. Lepiej poszukać laptopa 200 zł droższego a bez systemu.

• #3 23 Wrz 2012 14:25
    Kasek21
    Poziom 43  

Zostań przy Win7 - bo to lepszy system. XP przestaje być wspierany przez MS.

• #4 23 Wrz 2012 15:00
    durro
    Poziom 9  

Mam wiele problemów związanych z Win 7.

1. Bateria jest naładowana do 80% tylko, wiem jak to zmienić aby było normalnie do 100%, ale nie mam tego programu zainstalowanego, na stronie producenta sterowników do Battery Mode Settings nie ma na Win 7. - NAPRAWIONE. Zrobiłem to. Kwestia ustawień tak jak wspominałem.

2. Mam w domu WiFi, działa. Ale nie działa na Laptopie z Win 7. Bo napisane jest, Nie połączono - brak dostępnych połączeń. -wciąż nie działa

3. Wgrałem Windowsa 7 z płytki którą dostałem niby łącznie ze sterownikami. Ale był tam tylko Win 7. Sterowników brak chyba. Dogrywam teraz na oko te ze strony producenta. - Dalej brakuje do Grafiki i WiFi, Lanu.

4. Mam dysk 500GB a tylko 442 GB jest realne, reszta się ulotniła. Nie umiem zrobić więcej partycji niż 3. A potrzebuje mieć wszystkich łacznie ze standardową 4 partycje z różnymi wielkościami. - wciąż problem a zależy mi na tym aby jak najszybciej to ustawić.

5. Nie wiem jak odpalić kamerkę wbudowaną.

Wiem, że wina jest po mojej stronie że nie znam obsługi Win 7. ale gdybyście mogli naprowadzić mnie jak ogarnąć ten sys i krótkie rzeczowe odpowiedzi na moją niewiedzę, będę wdzięczny bardzo.

Najbardziej zależy mi na tym aby było WiFi, działała kamerką, mieć własne partycje.
    Laptop służy mi na studia + praca tzn, prowadzenie magazynu. Czyli Office, GIMP, Photoshop, muzyka, filmy. To byłoby tyle mniej więcej. O internecie nie wspominam oczywiście ;)

• #5 23 Wrz 2012 16:30
    Matuzalem
    Poziom 43  

durro - Ty nie pytasz o system, a demonstrujesz kompletną niechęć do samodzielności (by uzupełnić wiedzę zakresie podstawowych kwestii).

Odpowiedzi: dokumentacja producenta, pomoc systemu.

3.1.14, 3.1.15, 3.1.17 (o boldzie też by można...).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME