Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV samsung Le27t61B - Mmiga dioda nie włącza się

23 Wrz 2012 16:47 2610 4
  • Poziom 23  
    Mam problem z tv samsung Le27t61B. Po włączeniu migało podświetlenie matrycy. Przy lekkim stukaniu zasilacza czasem miganie ustawało więc założyłem że sa zimne luty. Przelutowałem cały zasilacz i teraz tv się nie włącza- miga tylko dioda na tv. Sprawdziłem dokładnie i nie widać żadnych zwarć które mogłem zrobić. Napięcia na wyjściu zasilacza pływają. tzn w linii 24V jest od 9 do 21V analogicznie w gałęziach 5,4V i 12V. Z kolei napięcie standby jest zawyżone i wynosi aż 10,4V a powinno wynosić 6,5V. Po wyjęciu zasilacza z tv i uruchomieniu go na krótko wszystkie napięcia są prawidłowe oprócz standby które nadal wynosi 10,4V. Zasilanie Vipera12a to jakieś 20V. Zasilanie F9222L to 19V. Po włączeniu tv wszystkie napięcia zasilające również lekko "drgają". Sprawdziłem zasilacz na stole pod obciążeniem. Obciążyłem gałąź 24V rezystorem kilkuwatowym 9 Ohm i napięcie na linii 24V spadło do 8V zaś w linii 12V do 6,5V. W linii 5,4V z obciążonym żarówką 12V 12W napięcie nie przysiadło wcale. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć?
  • Poziom 23  
    Ktoś mnie poratuje ??

• Poziom 28  
    Próbowałeś podmienić F9222L ?? Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Tak podmieniłem na inny. Co prawda tamten zasilacz z którego wziąłem układ również się nie uruchamiał ale pomierzyłem F9222L i są identyczne wartości na mierniku. Po podmianie zasilacz zachowuje sie identycznie także zakładam że układ F9222L jest dobry. Zastanawia mnie to że podczas załączenia zasilacza na stole napięcia są dobre. dopiero pod obciążeniem siadają. Tak jakby sprzężenie zwrotne nie działało. Ale podmieniłem transoptor oraz tl431 w linii 24V. Z opisów na elektrodzie jest sporo takich usterek ale raczej wszystko kończy sie na F9222L. U mnie ten układ jest ok.
    Zastanawia mnie dlaczego napięcie standby wynosi ponad 10,2V. Oprócz załączania czy to napięcie ma jeszcze jakąś funkcję.