Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilenie tabletu lark 70.0

23 Wrz 2012 18:50 2001 3
  • Poziom 42  
    Witam
    udało mi się zostac właścicielem tabletu lark 70.0 z ubitą baterią.... pomyślałem że poprawię chińczyków i wstawię swoją baterie. W tablecie było 1400 mAh i 7,4V. Teraz chciałbym kupić cztery baterie od nokii 3310 3,7V 900mAh co da mi 7,4V 1,8 Ah. pytanie - czy po hamnie moge takie gotowe baterie połączyć szeregowo/równolegle czy wydłubać ogniwa i budować układ ładowania? Dodam że w "baterii" tabletu była jakaś elektronika ale wraz z wylanym aku i ją szlag trafił. Z płytki tabletu wychodzi koło 8,2V a bateria była podłączona na dwóch przewodach, czyli nie ma zadnej kontroli jest tylko plus i minus..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jesteś pewny, że były tam tylko dwa, a nie trzy przewody?

Bez tej uszkodzonej elektroniki nie możesz tych ogniw podłączyć. Jeśli więc nie da się z niej nic zrobić, to musisz zakupić jakąś inną baterię do tego tabletu.
  • Poziom 42  
    Na pewno były dwa. No nic - teraz jest kwestia jak podłączyć cztery ogniwa li-ion pod te 8,2 V coby się ładowały - oczywiście połączenie szeregowo równoległe. Są jakieś dedykowane układy do tego celu?

• Poziom 32  
    W baterii tabletu były prawdopodobnie 4 ogniwa płaskie Li-Ion lub Li-Polymer, połączone: po dwie równolegle i następnie takie sekcje szeregowo. Pakiet miał więc 7,4 Volta napięcie znamionowe. Możliwe, że w baterii nie było elektroniki, tylko płytka zabezpieczająca, a elektronika jest w tablecie. Dlatego do baterii dochodzą tylko dwa przewody. Ale być może się mylę.