Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP nc4400 - Wariuje touchpad po podłaczeniu nowego, oryginalnego zasilacza.

pietrach 23 Wrz 2012 19:01 4320 12
  • #1 23 Wrz 2012 19:01
    pietrach
    Poziom 13  

Witam.

Mam problem, raczej z zasilaczem do laptopa.
    System to xp sp3
    Posiadam laptop HP nc 4400 i zasilacz do niego, w którym kabel przy wejściu do końcówki wyrobił sie i nie łączu, trzeba powyginać kabel żeby zaskoczył.
    Ze względu na uciążliwość, a że nie znam sie na zasilaczach to nie bawiłem się w wymianę końcówki. Zakupiłem wiec nowy oryginalny zasilacz.
    Podłączam sprawdzam czy wszystko ok, czy ładuje bateria, ładuje, a tu mi touchpad wariuje, w ogolę nie dam sie nim manipulować, lata, sam klika(poruszając nim).

Po odłączeniu i pracy na baterii jest ok. Szukałem na forach podobnego problemu i ktoś pisał że trzeba zainstalować sterowniki od touchpada, wiec ściągnąłem ze strony producenta i instaluje. Po instalacji touchpad martwy( nie reaguje na dotyk, klawisze tez nie działają, oprogramowanie nie widzi urządzenia).

Dodam że na zasilaczu którego używałem do tej pory touchpad nie wariuje.
    Myszka na usb działa

Ktoś już sie spotkał z czym takim?
    Może być wadliwy zasilacz?
    Czy może laptop nie "trawi" nowego zasilacza?

Zaznaczę że zasilacz kupiłem nowy oryginalny( tak było napisane na aukcji) i jest na rocznej gwarancji i mam do niego dowód zakupu, wiec mogę reklamować.

0 12
  • #2 23 Wrz 2012 19:03
    1010011010
    Poziom 32  

Porównaj parametry (z obudowy) nowego i starego zasilacza, zmierz miernikiem prądu jakie napięcie daje nowy i stary zasilacz.

1
  • #3 23 Wrz 2012 19:11
    mike833
    Poziom 15  

Sam nie miałem takiego przypadku, ale słyszałem już o takiej sytuacji. Winny był zasilacz.
    Jakiej firmy jest zasilacz?

0
  • #4 23 Wrz 2012 19:17
    pietrach
    Poziom 13  

Kupiłem zasilacz o tych samych parametrach co stary oraz widniejących na tabliczce pod laptopem, czyli 18,5v 3,5a 65w
    Zasilacz firmy HP

0
  • #5 23 Wrz 2012 19:51
    sk1977
    Spec od komputerów

Na znanym portalu można jako oryginalny kupić tanią chińszczyznę z naklejką HP. Chińczycy potrafią dobrze podrobić etykietę i obudowę, gorzej z wnętrzem.
    Być może Kolega trafił na taki właśnie egzemplarz (sam miałem tą wątpliwą przyjemność - wykorzystałem kabel i przelutowałem do starego zasilacza).
    Pomiar napięcia pod obciążeniem i sprawdzenie oscyloskopem stabilności napięcia powinno wyjaśnić sytuację.

0
  • #7 23 Wrz 2012 21:40
    pietrach
    Poziom 13  

Aktualizacja pomoże?
    A co ma bios do zasilacza?
    Spróbuje i dam znać czy pomogło.
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

0
  • #9 23 Wrz 2012 23:12
    krzychosk
    Poziom 22  

Jak na razie dowiadujemy się od kolegi ze ma problem, z touchpadem, zasilacz był uszkodzony został wymieniony na oryginalny. Problem z zasilaczem i myszką to raczej zbieg okoliczności. A może mam koledze proponować wymianę KBC - od czegoś musi zacząć, co jest w jego zakresie może zrobić sam.

0
  • #10 23 Wrz 2012 23:16
    mike833
    Poziom 15  

pietrach napisał:

Dodam że na zasilaczu którego używałem do tej pory touchpad nie wariuje.

Więc po co odrazu wymieniać KBC? Łatwiej chyba kupić porządny zasilacz lub wymienić przewód w starym.

0
  • #11 26 Wrz 2012 19:24
    pietrach
    Poziom 13  

Za nowy zasilacz dałem ponad 60zł.
    Stary zasilacz tez mam taki sam, oryginalny jak jak ten nowy.
    Mógłbym dać jakiemuś elektronikowi by mi wymienił kabel z końcówką, ale miałem fundusze na zakup nowego z nowa końcówką, wiec zakupiłem.

1
  • #12 30 Wrz 2012 16:01
    pietrach
    Poziom 13  

Witam ponownie.

Bios nie zaktualizowałem bo był najnowszy F0C wiec przywróciłem do F0B tym:
    HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68YHV) - Microsoft Windows/Vista-Based
    Poprawa była na chwile, ale potem znowu wariował:/
    Jakieś pomysły?

0
  • #13 06 Paź 2012 13:51
    ximo
    Poziom 1  

miałem identyczny problem w laptopie hp dv6700, okazało się iż zakupiony zasilacz Quoltec - niby 100% pewny zamiennik zawodził. po ponownej wymianie zasialcza tym razem na whiteenergy wszystko wróciło do normy

0