Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy CRC i zdrowie systemu

27 Sty 2005 01:27 2492 5
  • Poziom 10  
    Problem mój polega na tym że przy ściąganiu plików spakowanych rarem na paczki po np 40 Mb lub nawet jedną dużą paczką-po ściagnieciu sa na 80 % błedy CRC i plik czasami 1,5 GB nadaje się do kasacji.
    Jeśli ściagam plik w postaci np .iso .exe .avi .mp3 dowolnej wielkości taki problem nie wystapił.Dodam że korzystam z sieci Torrent oraz ściągam takie pliki z ftp -te same objawy.
    Zauwazyłem że przy starcie systemu na ekranie testowania wyskakuje komunikat "check system health ! " (zauwazcie ten wykrzyknik)
    Pół roku temu przy zakupie nowej płyty GA 7VA komunikat był inny a mianowicie "check system health OK "
    Co to może oznaczać - czy to walnieta płyta?
    Wszystko wymieniałem po kolei-została płyta.
    Jak udowodnić w sklepie że płyta jest wadliwa? -jest jeszcze na gwarancji :-)
    Zapuszczałem Memtest-86 -w Ram 0 error
    Natomiast jak mu kazałem badac Bios to nie mogłem tych tysiecy błedów naliczyc i w końcu Memtest wyłaczyłem bo i tak nic z tego nie rozumiałem.
    Ponadto komp często pada.czesto robi sobie chkdsk,Format -niestety co 2 miesiace lub częściej.
    Proszę o porade co czynić?
    procek Duron 1,3 G -sprawdzony
    pamięci 2x256 x400- sprawdzone
    muza SB Live 5,1- OK
    grafa GF4 mx400- OK
    karta sieciowa jakies badziewie Planet(chyba kompatybilne z realtek)- OK
    zasilacz -OK
    monitor Siemens 17" -nowy OK
    Dysk Barrakuda 80Gb -nowy OK
    CDRW Asus nowy -OK
    NO TO Zostaje PŁYTA!! Gigabyte GA 7VA chipset KT400A
    Czy dobrze myslę?
    Tasme sygnałowa kupiłem nowa!
    Wiatraki sie krecą-OK
    W biosie nic nie widziałem oprócz samych pozytywów?
  • Spec od komputerów
    Moze kontroler na plycie jest zepsuty, lub raczej tasma, ktora masz podlaczony dysk.
    Jak to sprawdziles memtestem bios?
    Sprawdz w biosie czy w zakladce system health jest wszystko ok, ta opcja moze sie troche inaczej nazywac ale napewno znajdziesz, sprawdz czy wiatrak sie kreci i czy napiecia sa ok itd.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wykrzyknik oznacza błąd typu warning czyli nie krytyczny ...
    Wystarczy że masz jakiś dysk lub cd-rom podłączony jako slave bez urządzenia master na kanale ide i już "!" jest . Lub urządzenia się gryzą ... konflikt przerwań lub zasobów.
    Daj jej reset z clear bios (zworką) , i przestaw kartę sieciową w inny slot pci bo jak piszesz masz problemy ze ściąganiem z sieci....
    Trzecia sprawa czy to 9x lub 2000 bo je trzeba Patchować aby chodziły z kartą realtek na chipset z serii D ( poprawnie ),
  • Poziom 10  
    @ tomus2k -Witam! i dziękuję.
    Zrobiłem erase CMOS przez wyjęcie baterii bo zworek na mojej płycie nie ma? Gigabyte GA7VA .
    Przełożyłem kartę w drugi slot PCI i komp zgłupiał-zaczął mi zgłaszać ,że ma dwie karty?? więc wróciłem do starego slota i znowu mi mówi że ma znowu dwie karty-sieci nie mogłem znależć.Zrobiłem naprawę systemu
    ( XP Pro) i -Eureka! sieć jest i wreszcie po 5 miesiącach otrzymałem upragniony komunikat "System check health OK"
    Pewnie zrobie od nowa system juz na zdrowej płycie -ale dzisiaj musiałem napisac ten post. Przełoże wtedy kartę w drugi slot i zobaczymy.
    Oczywiście wcisnąłem przycisk "pomógł"
    Duron 1300 czy można go podkręcić?(chodzi FSB 2x100)
    Czy warto robić uaktualnienie BIOS ?
    Tak swoja droga co to mogło być powodem tego wykrzyknika?
    Dzieki i do usłyszenia
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wyskakujące błędy CRC są wynikiem przetaktowania systemu lub tego, że nie zainstalowałeś VIA 4in1 (sterowniki do pyty głównej). To stara jak historia chipsetu VIA sprawa polegająca na przekłamaniach kontrolera przy kopiowaniu dużych plików. Pomagała instalacja Via 4in1. Problem może być skutkiem nałożenia się obydwu sytuacji (przetaktowanie i niezainstalowane sterowniki).
  • Poziom 10  
    Dzięki-odwdzięczyłem się
    Systemu nie przetaktowałem bo przy nim nic nie robiłem!
    Natomiast faktycznie nie instalowałem VIA 4in1 -teraz to zrobiłem i po ściagnięciu pliku rar 3,5 GB( MOH PacificAssault) DVD spakowane RAR ale w jednym kawałku nie ujawniły sie błędy CRC.
    Czy to objaw poprawienia sterowników VIA 4in1 czy jak wczesniej pisałem wykasowania CMOS-u?
    W każdym razie teraz jest OK -i testuje dalej.
    Do usłyszenia.