Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zw 14-2 dv ke 23 - piec sam się włącza bez potrzeby

23 Wrz 2012 21:28 1611 1
  • Poziom 2  
    Wcześniej z instrukcji podałam nie ten typ pieca, ale do rzeczy, od jakiegoś czasu piec nie dogrzewał cwu, aż zaczął się włączać tylko przy nastawie max tj.60st. woda miała ok. 30st. Znajomy, który miał wcześnie do czynienia zawodowo z piecami stwierdził , że to czujnik ntc od cwu, ewentualnie czujnik ntc od c.o. Ponieważ on nie ma dostępu do części junkersa, stwierdził, że jak załatwię czujnik to mi naprawi piec. Nigdzie nie udało mi się zakupić czujnika, więc został wezwany autoryzowany serwisant (piec nie ma gwarancji). Wymiana czujnika cwu i już piec działa (80 zł. czujnik, 175 zł. usługa i 74 zł. dojazd). Tego samego dnia po jakimś czasie średnio co godzinę piec sam zaczął się odpalać na kilkanaście sekund do minuty. Dlatego też nie wiem, czy jest temu winna wada czujnika, lub coś innego. Proszę o poradę. Nie chcę wzywać serwisu, bo ja tyle nie zarabiam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie krępuj się i dzwoń....Może ten czujnik ma inną charakterystykę albo kocioł ma uruchomioną funkcję rozkazu c.w albo "chodzi" w funkcji solar So itd. Serwisant nich to sprawdzi i wyjaśni problem.