Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xtrons TD712 - Nie działający panel dotykowy

23 Sep 2012 22:03 4713 3
  • Level 8  
    Witam temat dotyczy tego co w temacie i wiem jaka jest tego przyczyna pytanie brzmi czy da rade to naprawić.
    A mianowicie taśma się oderwała od tych ścieżek na dotyku które są bardzo delikatne i próba starcia z nich farby niszczy całą ścieżkę. Czym można tą farbę ściągnąć żeby przykleić taśmę?

I jeszcze pytanko dotyczące tego radia przestało działać wysuwanie płyt (CD/DVD) i opuszczanie i podnoszenie ekranu. Gdzie szukać przyczyny? (silniczek od ekranu działa)

Ma ktoś może schemat do tego badziewia ?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Siema

Mam to samo radio.. ale u mnie wszystkoi działa :p
    co do zdjęcia farby - polecam rozpuszczalnik acetonowy (zmywacz do paznokci ;)
    Byle nie na druku !

Co do naprawiania... ponoć taniej kupić nowe niż naprawiać to uszkodzone..
    Taką opinią cieszą się wszystkie tego typu sprzęty - jednak na własną rękę kombinuj :)

jeżeli chodzi o wysuwanie się płyt - przeczyść wszystko i piowinno zadziałać (włącznie z przyciskami - bo tu może być kłopot ;)

Ja szukam anteny GPS do tego radia... za cholere nie mam pojęcia jaka to jest wtyczka... :(
    koleś w sklepie też nie miał pojęcia...
    Wiesz może jak się nazywa ? a może nie używasz GPS i masz antenę ? ;>
  • TermopastyTermopasty
  • Level 8  
    TD712 nie ma GPS-u TD712G już tak

co do anteny to tu masz http://www.xtrons.com/Xtrons-Parts/GPS-antenna-TD716G-P-1.html
    z tyłu radia nad wejściem anteny FM masy wejście do GPS-u o ile masz TD712G

radia już nie naprawiam bo się zepsuł bardziej (samo :P)
    kupuję jakieś 1din do 300-350zł, z tego i tak nie byłem zadowolony.
  • Level 2  
    Wejście SMA i po temacie dzięki :)
    Ja z tego radia jestem zadowolony :)
    wszystko działa mam ten model, ale z wysuwanym ekranem 1 din 7"
    Wszystko sprawne, jako nawigacja - automapa bluetoth swietnie współpracuje z telefonem, pobiera nawet pełną książkę adresową (mikrofon mógłby być głośniejszy - jak na razie jedyna wada)
    czyta pliki jak należy, odtwarza czysto, radio łapie stacje o których wcześniej nawet nie słyszałem ;)

Nie jest źle :D