Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę sieciową WIFI na USB wybrać?

Jacko0o 23 Wrz 2012 23:13 1329 2
  • #1 23 Wrz 2012 23:13
    Jacko0o
    Poziom 15  

Witam.

Tematy takie niby są ale albo stare, albo mnie w pełni nie zadowalające ;)

A zatem mam ruter TP-LINK TL-WR941ND stojący przy kompie i spięty z nim kablem + wifi dla lapka, telefonu itp. Postanowiłem zmienić providera neta, a jako że nie chcę nowych dziur w domu i chowania kabli, wymyśliłem sobie że ruter przerzucę do drugiego pokoju (w pobliże "centrali"), a kompa stacjonarnego podepnę przez wifi. No i właśnie, potrzebuję zatem przyzwoitej karty wifi pod USB w rozsądnej cenie (tak powiedzmy w okolicach 50 zł). Łącze 40MBit, ale w przyszłości może być szybsze, więc dobrze żeby był drobny zapas. Mieszkanie w bloku, więc niewielki obszar do pokrycia, ale za to solidne ściany (choć np. lapek przebija się przez dwie). Fajnie gdyby miała antenę, ale niekoniecznie - byle sygnał był w miarę mocny.

I jeszcze mam takie pytanko... Skoro jest to urządzenie pod USB, można stosować różnego rodzaju przedłużki? Nie chciałbym żeby to ustrojstwo sterczało mi z przodu budy, żeby się o nie nie zabić. Z tyłu zaś miejsca brak. Można więc pociągnąć z tyłu kabel (tak ze 2m) i podpiąć pod niego ową kartę bez straty jakości sygnału? Pytam, bo robiłem już takie sztuczki z urządzeniami audio (słuchawki, gitara) i po podłączeniu 3 metrów kabla jakość dźwięku zauważalnie malała. Z połączeniem może być podobnie, czy taki sygnał to zupełnie inna bajka?

Co do urządzeń, wyczytałem że całkiem niezły jest TP-LINK TL-WN422G, ale tylko w wersji v2 z chipsetem Atherosa. Tej jednak nigdzie nie mogłem już znaleźć. Poza tym ten limit 50MBit... Może zatem TP-LINK TL-WN722N?
    http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WN722N#spec
    Czy może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

0 2
  • #2 23 Wrz 2012 23:31
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

WIFI w zabudowie to lotera, dopóki nie spróbujesz nie będzie wiadomo 'ile wyciągnie'. WN722N ma odkręcaną antenkę, zawsze można coś mocniejszego doczepić. Sam używam taki model ale wystarczy mi do 6mbs po USB1.1

0
  Szukaj w 5mln produktów