Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 2001 1.7 DTI - skrzynia biegów wymiana.

GoldCobra87 23 Wrz 2012 23:19 7203 5
  • #1 23 Wrz 2012 23:19
    GoldCobra87
    Poziom 2  

Witam.
    Czy ktoś pomoże mi w opisaniu krok po kroku jak się zabrać za wymianę skrzyni biegów? Szukam instrukcji, a może podpowiedzi. Czy ktoś wymieniał? Napotkał problemy? Co kupić, a co mogę zastąpić starą skrzynią.Przypomnę, że chodzi o astrę g 1.7 dti
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2012 23:58
    xyro
    Poziom 24  

Skrzynai jak skrzynia. Auto do góry, odkręcasz kołyskę i w dół. Odpinasz co się da od skrzyni, odkręcasz 3 łapy, podwieszasz silnik zostawiając go na 1, potem wybijasz półosie, odkręcasz wszystkie śruby łączące skrzynie z silnikiem i wyciągasz ją (min 2 osoby). Składanie odwrotnie. Przydało by się wysprzeglik dać nowy i tarczę, a najlepiej całe sprzęgło (jak robisz sam to szukasz po taniości czyli tylko tarcza i wysprzeglik jak podcieka). Ważne żeby tarczę przed dokręceniem docisku wycentrować bo Ci wałek atakujący ze skrzyni nie wejdzie i będzie problem ze złożeniem tego. Dopasowujesz silnik i skrzynię tak żeby się w rękach zeszły i dopiero dajesz śruby i dociągasz. I to tyle. Miłej pracy.

PS:(jak tylko mech różnicowy się posypał to wymienisz go bez wyciągania skrzyni, a pewnie on się posypał i zrobiło dziurę w obudowie;))

0
  • #3 24 Wrz 2012 00:35
    GoldCobra87
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, właśnie z tarczami słyszałem ,ze bywają problemy, ale teraz zwróce uwage na to.
    Mechanizm różnicowy raczej w porządku jest. Zastanawiam się nad kołem dwumasowym jeszcze ze czy się nie obejdzie.

1
  • Pomocny post
    #4 24 Wrz 2012 18:05
    xyro
    Poziom 24  

Kolo dwumasowe-sprawdzasz luz osiowy i albo jest w normie albo nie.

0
  • #5 06 Paź 2012 20:27
    sputnik1
    Poziom 16  

1,7 dti nie ma dwumasy.

1
  • #6 08 Paź 2012 22:14
    sputnik1
    Poziom 16  

Dodam jeszcze że dwu masy nie mają również silniki 1,7 cdti 80km te z astry 2 i astry 2 classic do 2008/2009 roku, oraz astry III z silnikami 1,7 cdti 80km a także corsy 1,7 di, 1,7 dti oraz 1,7 cdti z wersji jak wyżej. Mam nadzieję że po przeczytaniu tego użytkownicy tych bryk będą zadowoleni że mają jeden potencjalny problem mniej.

1