Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Chorus - Działa z 1h a później się wyłącza , brak podświetlenia

23 Wrz 2012 23:55 1647 5
 • Poziom 10  
  Hej,
  czy ma ktoś jescze taki problem, radio po jakimś czasie ok 1h może krócej wyłącza się. Gaśnie też całe podświetlenie i na nic nie reaguje . Później po jakimś czasie jak chyba ostygnie, pojawia się podświetlenie czerwone, ale gdy tylko włącze podziała pare sekund i znowu się wyłącza .

  Wyłączałem kolejno głośniki z przodu / tyłu i w każej sytuacji się znów wyłączało.
  Wyciągnąłem też i dotknąłem coolera końcówki mocy i nie była gorąca. Czekałem aż ostygnie nawet , ale to nic nie dawało, nadal się wyłączało kompletnie radio.
  Poza tym czy to może być końcówka mocy ? Jakby padła końcówka mocy to by chyba tylko nie grały głośniki, natomiast samo radio by chodziło.

  SPrawdzałem kondensatorek który jest przy samej końcówce mocy, i wydaje się być dobry. Sprawdziłem tylko jego oporność jego szybko rośnie .

  Radio jest na końcówce mocy TDA7376B.

  Radio przez prawie rok chodziło dobrze, w między czasie podłączyłem wejście IN ( z mp3 playera ) w tor radia i działało świetnie, po podłączeniu np muzyki z telefonu i małego jacka. NIe wiem czy to mogło mieć wpływ na to że teraz przestało działać.
  Proszę o wskazówki co powinienem sprawdzić ?
 • Poziom 10  
  witam,

  Dzisiaj ponownie rano włączyłem radio w drodze do pracy i przez ok.30min grało bez przerwy. Być może to pomoże w weryfikacji i diagnozie który element mógł ulec uszkodzeniu ...

  Mam zamiar jeszcze zmierzyć rezystancje poszczególnych głośników, być może jest za mała.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  zimny lut?
  U mnie przestaje działać po nagrzaniu pewnym radia, więc to chyba raczej jakieś zwarcie się robi od nagrzania.

  Dzisiaj znów po 30min przestało działać i już nie chciało się włączyć .

  Sprawdzałem miernikiem końcówkę mocy i wszystkie wartości napięć są jak w opisie jednak nie podoba mi się to że między wejściem IN w TDA i wyjściami OUT na głośniki jest skończona wartość rezystancji , tj. jakby jakieś zwarcie ( konkretnie to były wartości rzędu ok 300-500ohmow?)

  Gdy radio się wyłączało spadała również wartość napięcia z 5V na pinie 7 bodajże ( STANDBY ) i radio się wyłączało. Ale nie wiem co pierwsze było czy spadek napięcia na tym pinie, czy radio jak wyłączyło się ...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Okazało się że przyczyną jest stabilizator napięcia L4952T konkretnie a konkretnie noga 18, dająca napięcie DC 5,5V.