Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak działa spieniarka parafiny

Sebastian17 24 Wrz 2012 01:01 3009 5
 • #1 24 Wrz 2012 01:01
  Sebastian17
  Poziom 7  

  Witam...
  poszukuję informacji na temat spieniania parafiny, w zasadzie, wystarczy mi teoria, chcę zaprojektować i wykonać takie urządzenie do swojej firmy...
  gdyby znalazł się ktoś posiadający wiedzę na ten temat, proszę o pomoc...
  pozdrawiam :)

  Dodano po 2 [minuty]:

  mam za sobą projekt i wykonanie tapialnika parafiny, więc gdyby ktoś potrzebował pomocy, proszę pisać...

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  GM

 • #2 24 Wrz 2012 21:42
  Tommy82
  Poziom 39  

  Najprostsza topiarka do parafiny to enerdowska pralka.

  Parafinie spienia se chemicznie chyba ze chodzi ci o produkcje granulatu.

 • #3 24 Wrz 2012 23:28
  Sebastian17
  Poziom 7  

  Witam... dokładnie chodzi o spienianie parafiny do zniczy i wkładów, zajmuję się produkcją i mógłbym kupić taką maszynę ale to nie to samo co zrobić samemu, to raczej wyzwanie, zimą będzie mały zastój w handlu i trochę czasu na majsterkowanie. Przyznam, że słyszałem o chemicznym spienianiu ale trudno znaleźć informację w sieci. Gdybyś był tak uprzejmy to proszę o jakiś link, gdzie można znaleźć więcej informacji, na temat procesu i niezbędnych substancji.

  ps. jesteś pewien, że nie stosuje się mechanicznego napowietrzania parafiny? spotkałem się już z różnymi wyrobami i faktycznie większość sprawia wrażenie, iż spienienie uzyskano przy użyciu środka chemicznego, czasami jednak można trafić na wyroby do złudzenia przypominające czystą parafinę i to mnie zastanowiło...

 • #4 25 Wrz 2012 12:20
  Tommy82
  Poziom 39  

  Co konkretnie dodają do parafiny to nie wiem bo problem jest mi znany od strony niespinanej.

  Ogólnie dla klienta stałego (handlu całorocznego) nie ma sensu bicie piany bo w roku palą znicze praktycznie tylko emerytki, a te mają wiele czasu i od palenia zniczy są ekspertkami ;).

  Spienienie parafiny to jedno ale ja mam poważne wątpliwości czy ten efekt się utrzyma. Mogę się mylić ale wydaje mi się ze parafina bez jakiegoś dodatku nawet spieniona "zgaśnie" (piana). Znicz tez się będzie nie najlepiej palić ale jak rozumie to nie problem. Samo spienienie mechaniczne nie powinno być problematyczne.
  Wydaje mi się ze to będzie pompa i odpowiednia ilość dysz ale to tylko moje domysły. Średnica otworów dobrana eksperymentalnie tak żeby mieć odpowiedni rozmiar bańki + regulacja ciśnienia i powinno grać. Pytanie jest czy zbiornik powinien być podgrzewany jak będzie nie podgrzewany to parafina będzie rosła na ścianach jak będzie podgrzewany to konwekcja możne niszczyć pienienie.

 • #5 25 Wrz 2012 14:55
  revolt
  Poziom 34  

  Sebastian17
  Kolega sie nazwą firmy pochwali. Żebyśmy wiedzieli którą omijać :)

 • #6 25 Wrz 2012 22:04
  Sebastian17
  Poziom 7  

  Panowie krytykujący mają rację!!! Ale nie wszyscy, skoro się pytam o pienienie parafiny, to znaczy, że tego nie robię i tu ukłon w stronę "mało wyszukanej uwagi" pytającego o nazwę firmy. Moje wyroby są wysokiej jakości, włąśnie dlatego, że dbam o żetelny dobór materiałów do ich produkcji. W mojej ocenie większość piszących w sieci o producentach oszukujących klientów, niestety zna temat pobieżnie i wypowiada krzywdzące opinie. Zajmuję się produkcją od wielu lat, nigdy wcześniej nie interesował mnie temat pienienia parafiny ale niestety konkurencja w branży jest bezlitosna. Pienienie dotyczy głównie wsadu/zalewy znicza, choć i są producenci oferujący wkłady wykonane tą techniką. Możecie wierzyć w to co się mówi, że producenci itd..., jednak problem jest bardziej złożony i w dużej mierze wymuszony przez sprzedawców detalicznych którzy na tańsze pienione wyroby dają taką samą lub zbliżoną cenę do wyrobów wykonanych tradycyjnie, realizując przy tym lepszy zysk, im jest oczywiście ciężko bo mało zarabiają i tłumaczą się spadającymi obrotami, a obroty spadają bo społeczeństwo ubożeje... itd...
  Powiem tak... mały znicz, kosztujący, kilka lat temu 1,10zł dziś kosztuje 1,00zł a ceny materiałów są o 80% wyższe, koszty paliwa... sami oceńcie... jak pójdziecie do sklepu to ile razy chcieliście kupić coś małego i taniego?
  Więkoszość piszących o oszukanych wkładach, żadko potrafi je rozpoznać, nawet sprzedawcy miewają z tym problemy, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, iż idąc do sklepu, kwiaciarni itd... kupujecie to co tanie i pienione... takie życie, co zrobić, firmę zamknąć? jeżeli pieniony wyrób kosztuje mniej niż uczciwy producent płaci za materiały... może niech każdy kto chciałby krytykować dla krytyki... zastanowi się jak sam by postąpł...

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME