Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe urządzenie z wymiennymi czujnikami

emer2 24 Wrz 2012 11:07 3003 2
 • Bezprzewodowe urządzenie z wymiennymi czujnikami

  Knut to projekt uniwersalnego urządzenia z wymiennymi czujnikami, które pracuje bezprzewodowo poprzez sieć WiFi. Urządzenie jest dość małe, zasilane z baterii i umożliwia monitorowanie zmian odczytów dołączonego w danej chwili czujnika na komputerze bądź telefonie. Projekt może kontrolować temperaturę w akwarium czy pomieszczeniu, po zmianie czujnika także wilgotność czy ruch w pomieszczeniu i wiele innych. Funkcja pomiaru zależy od podłączonego czujnika, którego wymiana jest dość prosta i nie ma potrzeby rozkręcania obudowy. Oprogramowanie komputerowe może monitorować dane z czujnika, zbierać je i przedstawiać na wykresach, ale może posłużyć również do uruchomienia alarmu. Projekt umożliwia przypisanie konkretnego adresu e-mail, ustawienia jak często maja być wysyłane dane. Czujnik zazwyczaj pracuje w trybie czuwania, przez co zmniejszone jest znacznie zużycie energii, a urządzenie załącza się do pracy normalnej jedynie przy pomiarze czy wysyłaniu danych. Poniżej zdjęcie aktualnych czujników jakie można podłączyć:
  Bezprzewodowe urządzenie z wymiennymi czujnikami
  Autorzy rozwijają produkt i chcą stworzyć możliwość podłączenia jak największej liczby czujników. Na stronie źródłowej znajduje się filmik z pokazem możliwości czujnika i więcej zdjęć.

  Strona źródłowa

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  emer2
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
  emer2 napisał 438 postów o ocenie 46, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
 • #3
  1010011010
  Poziom 32  
  A jaka jest cena? Czy jest on w stanie połączyć się z routerem? Czy mogę podłączyć kilka takich urządzeń pod jeden router i zbierać dane z kilku pomieszczeń?