Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do ochrony dysku twardego

24 Wrz 2012 11:19 2001 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Poszukuje programu dzięki któremu mógłbym po zainstalowaniu i skonfigurowaniu komputera zabezpieczyć go przed zmianami i dogrywaniem plików.
    Program miałby monitorować zawartość dysku i po restarcie komputera usuwać wszystkie pliki które zostały dograne na dysk a także przywrócić wszystkie pliki które zostały zmodyfikowane.
    Czy ktoś zna może taki program i czy mógłby podać na niego namiary ?
    Szukałem trochę w necie ale niestety nic takiego nie znalazłem :/
  • TermoPasty.pl
  • TermoPasty.pl

• Poziom 43  
    Jeszcze żeby było wiadomo w jakim systemie ma być to można coś w stylu Windows SteadyState spróbować wybrać:
    http://www.infoworld.com/d/microsoft-windows/...ndows-7-and-resurrect-steadystate-free-175737
    http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/SteadyState-Alternatives-Windows-7.html
    To oczywiście tylko przykłady (o różnym stopniu zgodności z postulowanymi warunkami) - gdyby nie "usunąć wszystkie pliki", to zwykłe operacje na punktach przywracania by pewnie wystarczyły.
  • Poziom 12  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Dla doprecyzowania dodam iż miałoby to działać na komputerach z win xp, punkty przywracania nie wchodzą w grę ponieważ nie funkcja ta nie kasuje dopisanych danych (łatwiej już byłoby mi postawić systemy z obrazu).
    Jeśli chodzi o karty do ochrony dysków to znam takie rozwiązanie ale bardziej poszukuje rozwiązania programowego.
    Komputery mają być udostępniane różnym osobom i te osoby bez względu na działania nie mają mieć możliwości położenia systemu.
    Myślałem też o zrobieniu wirtualnego dysku w ram'ie i ładowanie systemu z obrazu ale też nie mam na ten temat informacji.

• Poziom 43  
    Przy XP przywołany poprzednio SteadyState spełni to czego sobie życzysz - kwestia ew. wgłębienia się w dokumentację, by skonfigurować wszystko "pod siebie".

PS.
    Pisownię racz poprawić.
  • Poziom 30  
    Ciekawa polityka tej firmy Faronics. Wszystkiego można się dowiedzieć o Deep Freeze poza ceną...